ساعت کاری 09:00-20:00

تهران، بالاتر از میدان شیخ بهایی، نبش اوستا، ساختمان اوستا

021-88065817

راهکار فین تک

ورود تکنولوژی‌های متنوع به صنعت مالی در جهان، دوره بانک‌داری سنتی را به‌ پایان خود نزدیک می‌کند. روال‌های بانک‌‌داری و چرخه‌های مالی موجود، نمی‌تواند از نیازهای کاربران بر بسترهای مختلف ارتباطی، پشتیبانی کند؛ بدین منظور پدیده و اکوسیستم نوینی به نام فین‌تک یا فناوری مالی ایجاد شده است که کاربران را قادر می‌سازد عموم چرخه‌های مالی و تجاری را بر بسترهایی نظیر موبایل و تجهیزات هوشمند تجربه نمایند.

فین تک+سپیدتک
فین تک

در جهان، فین تک حداقل در چهار بخش تجربه می‌شود:

پرداخت

تازه واردان به بازار فین تک، سالانه با افزایش میلیاردها دلار سرمایه در حوزه‌ی این کاربرد نوآورانه از فناوری در ارائه‌ی خدمات مالی، باعث افزایش سهام این تکنولوژی شده‌اند و این، باعث بالا رفتن میزان مالیات پرداختی نهاد‌های مالی می شود. فعالان عرصه‌های مالی که با استفاده از فین تک در حوزه‌ی کاربرد این نوآوری فناوری در ارائه‌ی خدمات مالی فعالیت می‌کنند، برای رقابت در یک چشم انداز مهم از خدمات مالی، منتظر تغییر و تحولات جدید فین تک در کاربرد های جدید این سیستم هستند که به زودی اتفاق خواهد افتاد. ادامه مطلب …

بلاک چین

بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است.  در حقیقت بلاک چین زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. به طور کلی ، این فناوری، یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش توزیع شده و به صورت غیرمتمرکز است.

بیت کوین، اولین کاربرد از این فناوری بود و از این فناوری برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد، بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل است.

در هر بلاک، هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود; از جرم و جنایت‌های یک فرد تا نمایش اطلاعات حساب برای دارایی‌ها مانند بیت کوین. در بلاک چین اطلاعات در بلاک‌ها قرار می‌گیرند و با هم به صورت زنجیره‌ای مرتبط می‌شوند. ادامه مطلب …

وام دهی

وام دهی از جمله کارکردهای فین‌تک یا فناوری مالی است که در ایران تجربه‌ای از آن وجود ندارد. پلت‌فرم‌های دریافت و پرداخت وام، محدود به بنگاه‌های بانکی و مؤسسات مالی و اعتباری است که به روش سنتی و ایتدایی انجام می شود. سرمایه گذار (بانک) با محاسبه نرخ بهره ماهانه و سالانه به صورت ساده یا مرکب، وام را با ضمانت های متداول به متقاضی پرداخت و اصل و فرع سرمایه را در دوره های مانی مشخص از وی دریافت می کند. اما روش های نو و خلاقانه ای در بازار و صنعت مالی وجود دارد که کمتر تجربه شده است. ادامه مطلب …

سرمایه گذاری (پس انداز)

  • انکوباتور فین‌تک: سپیدتِک، انکوباتور (مرکز رشد) فین‌تکی را تدارک دیده است که در آن ایده‌های استارتاپ‌‌های فین‌تکی آزموده شده است و در نهایت پس از تحلیل‌های اقتصادی-فنی، به محصول تبدیل می‌شود.

خرید خدمات انکوباتور فین‌تک

  • بستر پرداخت آنلاین: یکی دیگر از خدمات فین‌تک سپیدتک، پرداخت آنلاین می‌باشد. مشتریان دریافت خدمات حجمی (بالکی) پرداخت، می‌توانند با انعقاد قرارداد، شبکه پرداخت خود را از مسیر سپیدتک انتخاب و فعال نمایند.

خرید خدمات پرداخت فین‌تک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فین تک، اینجا کلیک کنید.