مدیریت مالی پایش ابری چیست؟

مدیریت مالی پایش ابری، کسب و کارهای درحال رشد امروزه با چالش ها و موقعیت های غیر منتظره ای مواجه هستند. با نگرشی مثبت، دسترسی به شبکه های مخابراتی دسترسی به بازارجهانی  و حذف محدودیت های تجارت بین المللی را به همراه داشته و  فرصت سرمایه گذاری در بازار های جهانی را به ارمغان آورده است. بالطبع شرکتها در هر اندازه ای که باشند، به مواد اولیه و مهارت های برون مرزی با بهای کمتر و به بازار های جدید در سرار دنیا  دست یافته اند. از طرف دیکر بازار رقابت به منظور دستیابی به جایگاه مناسب نیز به مراتب پیچیده تر و چالش برانگیز شده است.

مدیریت مالی پایش ابری

 

در عین حال، بسیاری از شرکت ها به استخدام کارکنان از راه دور و فریلنسر از طریق  اینترنت و موبایل روی آورده اند. همچنین می بایست به دنبال  برقراری ارتباطی موثر با شبکه جهانی تامین کنندگان، مجموعه شرکا و مشتریان باشند. به منظور مدیریت هرچه بهتر چالش های روزافزون که موقعیت های در حال گسترش بازار را در برگرفته اند و به رسمیت شناخته شده اند می بایست به فکر استفاده از سیستم های مدیریت مالی پیچیده تری باشند تا بتوانند از کسب و کار خود پشتیبانی نمایند.

برخی از شرکت های کوچک جهت ساماندهی به امور مالی خود ازBooks  Quick  استفاده کرده اند، اما با توجه به توسعه بازار کسب وکارها نیاز است سیستم مالی قوی تری برای رسیدگی به معاملات روز افزون خود برگزینند. چرا که لازمست قادر به پیش بینی و ردیابی جریان درآمد خود باشند، روند هزینه کرد خود را مورد بررسی قرار دهند و طبق استانداردهای حسابداری نسبت به ثبت و بایگانی آن اقدام نمایند. در گذشته استفاده ازBooks  Quick  به تنهایی می توانست سرمایه گذاری، هزینه های پیجیده و مدیریت مالی سازمان را برعهده بگیرد و نظم بخشد. برنامه ای که  دوره زمانی نصب و راه اندازی نسبتا طولانی دارد، سخت افزاری برای پشتیبانی برنامه ها، تخصیص زمان پرسنل واخد فناوری اطلاعات جهت راه اندازی و نگهداری از برنامه را می طلبد.

میدیریت مالی پایش ابری

روند رشد مدیریت مالی پایش ابری

  • شرکتها بیش از پیش در هر اندازه ای که باشند به نسل جدید راه کار های نرم افزاری بعنوان سرویس دهنده مبتنی بر داده(SaaS) به منظور مرتفع ساختن نیازهای تجاری سازمان خود روی آورده اند. روند پیشروی راهکار های نوین با معرفی نرم افزارهای مدیریت ارتباط مشتریان، راهکار های پرداخت حقوق و کنفرانس های برگزار شده توسط ارائه دهندگان SaaS از جمله ADP,Salesforce.com,Cisco/Webex آغاز گردید است. موفقیت ارائه دهندگان SaaS در معرفی شان منجر به همگیر شدن و محبوبیت راهکار ها و نرم افزار های مشابه مدیریت مالی گردیده است.
  • شرکت ها در هر اندازه ای امروز با روندی از کسب و کار مواجه هستند که آنان را وادار به استفاده موثر تر از سیستم های مدیریتی می نماید. جهانی سازی، رقابت، پراکندگی نیرو کار، رشد سرویس های تحت وب و خدمات دهی مواردی هستند که به این روند شکل می دهند. جهانی سازی فرصت های جدیدی را در بازار ایجاد نموده است، اما عرصه رقابت همچنان گسترده است. این شرکت ها به سهولت به بازارهای جدید و مناطق ساحلی دوردست دسترسی دارند. این امر موانع ورود به عرصه رقابت را به خودی خود کاهش می دهد که بطور فزاینده ای بر قیمت ها تاثیر گذارست به جای اینکه بر ویژگی های محصول موثر باشد.
  • ارائه بسته های پیشنهادی SaaS خصوصی سازی شده SaaS به شرکت هایی که از برنامه های پیشین رضایت نداشتند از هزینه های گزاف بابت برنامه های کاربردی مبتنی بر مکان و پیچیده خسته شده اند. به منظور پاسخگویی به نیاز های شرکت های کوچک و بزرگ بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
  • در حالیکه شرکت های به هر اندازه ای که باشند می بایست بر کنترل پیچیدگی های مدیریت مالی خود تمرکز نمایند، شرکت های کوچکتر بطور خاص با این چالش مواجه هستند. بسیاری از این شرکت ها نوپا هستند و قادر به توجیه هزینه های سرسام آور مدیریت مالی به منظور مقابله با روند سنتی بازار داخلی نیستند. بسیاری از این شرکت های نوپا در آغاز راه به سیستم QuickBooksوابسته بودند تا بتوانند از عهده ردیابی هزینه ها و نیازهای تجاری خود برآیند.
  • مدیریت مالی در زمینه محصولات و خدمات بسیار پیچیده تر است و مدیریت درآمد و هزینه ها امری الزامی است. امروزه شرکت ها نیز ملزم به رعایت دستورالعمل های پیچیده مالی و مدیریتی هستند. بسیاری از سیستم های مدیریت مالی سنتی در بازار داخلی طراحی شده اند و قادر به رسیدگی پیچیدگی های فزاینده بازار جهانی نیستند لذا سازمانها می بایست به دنیال راهنما کاربری مدیریت درآمد و پردازش صورتحساب ها باشند. بکارگیری سیستم مدیریت مالی به شما این امکان را می دهد که فرآیندهای مالی خود را مدیریت کنید و بهره وری را افزایش دهید.
  • توسعه شرکت ها منجر به الزام استفاده از سیستم های مالی یکپارچه به منظور کنترل و ثبت هزینه ها، سود و زیان می گردد. شرکتها امروزه دیگر تمایل ندارند داده های تجاری هر واحد را بصورت جداگانه در صفحات اکسل بصورت دستی وارد نمایند بلکه به دنبال راهکاری یکپارچه و منظم برای بررسی روندهای مالی شرکت هستند.
  • نسل جدید ابزارهای کاربردی SaaS که مدیریت مالی پایش ابری را در اختیار کاربران قرار می دهند براساس به اشتراک گذاری هزینه ها تعریف شده اند- صرفه جویی و کاهش هزینه های سخت افزاری و عدم نیاز به نصب و پروسه های کاربران واحد فناوری الاعات از دیگر مزیت های این ابزار هاست. در این شرایط کاربران بجای اینکه نگران دسترسی ها باشند می بایست بر بر بکارگیری قابلیت های نرم افزار تمرکز نمایند. یزخلاف برنامه های پیش فرض که توسط فروشندگان نرم افزارها میزبانی می شود، SaaS راهکارهای مناسبی در این خصوص ارائه نموده است که کاربران را قادر می سازد از هر نقطه بصورت آنلاین به منابع اطلاعاتی سیستم های مدیریت مالی دسترسی داشته باشند. چنانچه به توسعه و موفقیت کسب و کار خود در آینده می اندیشید نباید فراموش کنید که مدیریت مالی پایش ابری یک فرصت منحصر بفرد است.