کلید های موفقیت کمپین های “crowdfunding”

Crowdfunding صرفا برای افزایش سرمایه کارآفرینان نیست. ایجاد یک کمپین Crowdfunding به ما این امکان را می دهد که در کنار توجه به مزایای محصول، به ارائه بازخورد و توسعه مجصول قبل از تولید بپردازیم. ایجاد یک کمپین موفق همچنین به معنی داشتن مشتریانی است که ضمن پشتیبانی از کمپین، بعد از راه اندازی تولید به خرید محصول اقدام می کنند.

 1. در crowdfunding: پلت فرم خود را آگاهانه انتخاب کنید

  پلتفرمی را انتخاب کنید که بین محصول و نیاز به محصول هماهنگ باشد. برخی از پلتفرم ها در کنار دریافت ترافیک بالا، همزمان دارای صدها و حتی هزاران پروژه در یک پلت فرم هستند. به همین دلیل، انتخاب یک پلت فرم کوچک اما متخصص می تواند گزینه بهتری باشد، به خصوص اگر پروژه شما در یک بخش تخصصی باشد.

 2. در crowdfunding علاوه بر داشتن ایده، یک الگوی اولیه بسازید.

  داشتن  ایده به خودی خود کافی نیست. مهم ترین مساله تبدیل ایده به واقعیت است. وقت و انرژیتان را برای سرمایه گذاری در ایده خود بکار گیرید. به طراحی، توسعه و تست محصول بپردازید. سرانجام یک الگوی اولیه برای متقاعد کردن دیگران به منظور سرمایه گذاری در نوآوری خود و توسعه آن داشته باشید. همچنین داشتن یک طرح راه اندازی و به اشتراک گذاشتن آن در کمپین می تواند بسیار موفق عمل نماید.

 3.  در crowdfunding: با چگونه معرفی کردن خود موجب ایجاد تفاوت شوید

  بهتر است به جای ساختن یک ویدئوی خسته کننده و یا یک پاورپوینت، داستان خود را به زبان شخصی روایت کنید. با افراد ارتباط برقرار کرده و هدف خود را بیان کنید. از این طریق است که آن ها خود را به عنوان جزئی از یک بخش بزرگتر و هیجان انگیز می بینند. در نتیجه، آن ها دلیلی برای حمایت از شما دارند.

 4.  در crowdfunding: اطلاعات حامیان خود را به روز کنید

  با حامیان خود ارتباط برقرار کرده و به سوالات احتمالی پاسخ دهید. همچنین، اگر آنها در مورد پروژه شما نظر مثبتی را ابراز کنند، تشکر کردن را فراموش نکنید. پس از پایان فعالیت خود، آنها را در لیست سیاه قرار ندهید. سعی کنید از طریق رسانه های اجتماعی با آنها ارتباط برقرار کنید. آن ها را در جریان چگونگی انجام پروژه خود و طرح راه اندازی خود قرار دهید. شما می توانید یک ساعت شمارش معکوس برای افزایش هیجان در مورد زمان شروع به کار خود ایجاد کنید.

  منبع:
  Ceren Cubukcu .(۲۰۱۷).Keys to a Successful Crowdfunding Campaign www.entrepreneur.com at 30 September

فین‌تک برای تازه‌واردین دنیای کسب و کار چه چیزهایی دارد؟