جمع‌آوری جالب‌ترین نظرسنجی‌ها، آمار و گزارش‌های هفته گذشته‌ی صنعت تکنولوژی بریتانیا

در ادامه مطلب، آمار مربوط به تجارتِ فین‌تک در بریتانیا، طرح وفاداری خرده‌فروشی، گوشی‌های هوشمند و امنیت اطلاعات شخصی را بررسی خواهیم کرد.

نرخ پذیرش فین‌تک برای کسب و کارهای انگلستان

MarketInvoice  آخرین بررسی‌های تجارت این هفته خود را منتشر کرد که در آن  به آگاهی فین‌تک و میزان پذیرش آن در بیزینس‌های بریتانیا پرداخته است.
این تحقیق بر اساس نظرسنجی از ۳۴۰۰ کسب و کار نشان می‌دهد که، ۷۷% از شرکت‌ها از محصولات و خدمات فین‌تک آگاه هستند، و بیش از دو سوم (۶۵%) آن‌ها حداقل یک اپلیکیشن را پذیرفته‌اند. جالب توجه است! این تحقیق نشان داد که تقریبا هر یکی از ۱۰ کسب و کار (۱۱%) تحت عنوان روش پرداخت،  bitcoin یا دیگر روش‌های رمزنگاری‌های ارز را آزمایش کرده‌اند.

دلیل اصلی این علاقه به فین‌تک عبارتند از:  صرفه‌جویی در وقت و پول(۵۶%)، بیش از یک سوم از بیزینس‌ها (۳۴%) که تحت تاثیر تجربه‌ی کاربر ارائه می‌شوند و ۲۳% محتوای با سطح شفافیت هزینه‌ی بالاتر و خدمات مشتری برتر.

داده های وفاداری خرده فروشان بریتانیا

نظرسنجی EY survey  از ۱۳۰ مدیر اجرایی خرده‌فروشی در سراسر اروپا، آسیا و آمریکای شمالی نشان می‌دهد که تنها ۵% مشتریان خود را وفادار می‌دانند.
نگران‌کننده است، با وجود این واقعیت که ۸۷% از رهبران خرده‌فروشی، استراتژی وفاداری را به عنوان کلید موفقیت در نظر می‌گیرند، فقط ۲۷% به سیستم‌های فعلی خود اعتماد دارند. هنگامیکه بحث داده‌ها پیش می‌آید، نظرسنجی نشان می‌دهدکه درحال حاضر، فقط ۱۹ درصد از خرده فروشان احساس می‌کنند می‌توانند از داده‌ها و سیستم‌های خود برای درک نیازهای شخصی مشتری‌ها استفاده کنند؛ و تنها ۳۰% درصد به توان خود در استفاده از تکنولوژی در شخصی‌سازی پیشنهادات مشتری و تجربه کاربر اعتماد دارند.

امنیت داده‌های تلفن هوشمند

Bitdefender تحقیقاتی را در مورد امنیت اطلاعات شخصی و استفاده از گوشی‌های هوشمند انجام داده است. براساس ۵۰۲ مصاحبه‌ی فردی، این شرکت متوجه شد که با وجوداینکه ۴۵% درصد کاربران، اطلاعات شخصی را در گوشی‌های هوشمند ذخیره می‌کنند، تاکنون از هر ده نفر ۴ کاربر، هنوز هیچ راه‌حل امنیتی نصب نکرده‌اند و یا سیستم عاملشان را به روزرسانی نکرده‌اند.
در مورد کلمه عبور نیز، در بریتانیا از هر ۱۰ کاربر تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها هفت نفر، سه ماه است که کد امنیتی خود را تغییر نداده‌اند.

یکی از نتایج این تحقیق این بوده است که، هر دو برنامه جهانی تلفن‌های هوشمند و هم‌چنین نرم‌افزارهای مخرب در طی چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. تنها در ماه ژوئن ۲۰۱۷ تخمین زده شده است که ۶۴۳,۴۷۶ بدافزار جدید اندروید ظهور کرده است.
به عنوان یک نتیجه‌گیری، ۶۰% از کاربران ویروس‎ها و ۵۰% فیشینگ را به عنوان نگرانی‌های اصلی مرتبط با گوشی‌های هوشمند بیان کرده‌اند.

منبع : uktech