اگر خودتان را تغییر ندهید، نخواهید توانست زندگی جدیدی برای خود ایجاد کنید.

ایجاد یک کسب و کار، کار هر کسی نیست. حتی اگر چیزهای زیادی یاد گرفته‌اید، باید خیلی فداکاری کنید. شروع کردن کسب و کاری برای خودتان حتی اگر تمام وقت خود را به آن اختصاص دهید، چالش برانگیز خواهد بود. هنگامی که شما در حال کار بر روی توسعه ایده خودتان هستید، به احتمال زیاد بودجه‌ و زمان شما محدود است.
پس چه کار باید کرد؟ شما باید زندگی خودتان را تغییر دهید. یک برنامه‌ی عملی برای اعمال این اصول بگیرید و تا زمانِ رسیدن به هدفِ‌تان منضبط باشید.

زمان سپری کردن با دوستان را کم کنید.

من می‌دانم که این کار برای بسیاری از مردم سخت است، اما واقعیت این است. شما باید زمانی را که با دیگران صرف می‌کنید کاهش دهید. گفتنش آسان‌تر از انجام دادنش است. اما نتیاجی شبیه به این ایجاد می‌کند: وقتی شروع به محدود کردن زمانی که با دوستانم میگذرانم، کردم، کسب و کارم سریعتر رشد کرد.

یک برنامه‌ی کاری ایجاد کنید و طبق آن رفتار کنید، البته اگر زندگی شما به آن بستگی دارد. وگرنه به طور کامل سوخته‌اید. آن را فقط برای سرگرمی تغییر ندهید.

از هر فرصتی که در کار تمام وقت فعلی تان اضافه می‌آورید، نهایت استفاده را ببرید.

فقدان پول تنها مانع شما نیست. زمان، منبعی است که هیچ‌گاه نمی‌توانید ایجاد کنید. برای ساختن یک شرکت باید یک یادگیرنده‌ی سریع باشید و بتوانید آنچه را که در طول این راه برداشت کرده‌اید به کار گیرید. بهترین زمان برای یادگیری؟ چند دقیقه این‌جا و آن‌جا، بین کارهای روزمره.

اگر در برنامه‌ خود ۱۰ دقیقه باز کنید، زمان برای برقراری تماس تلفنی یا گوش دادن به یک پادکست دارید.

یاد بگیرید که چگونه زمانِ‌تان را به طور موثری مدیریت کنید.

از آنجایی که هر دقیقه ارزش دارد، شما باید از وقت‌های پِرت خود بهره ببرید. کتاب‌ها می‌توانند در زمینه‌ی مدیریت زمان خیلی به شما کمک کنند. کتاب‌ها همیشه منتظرند که شما به طرفِ‌شان بروید و شما برای دیدن آن‌ها نیاز به زمان خیلی زیادی ندارید. با خواندن ۱۰ دقیقه قبل از خواب شروع کنید، در زمان‌هایی که در راه هستید و یا در حین زمان‌های پرت و بی‌نظمی که قبلا یه آن اشاره شد.

شدت کار خود را افزایش دهید.

اگر شدت کار خود را افزایش دهید، می‌توانید در عرض یک ساعت بیشتر از کاری که بقیه در سه ساعت انجام می‌دهند را انجام دهید. شدت کار با فرمول ساده زیر بیان می‌شود:
کار انجام شده = مدت زمان انجام کار * شدت انجام کار

اگر شما ۱۰ ساعته کاری را با سطح شدت ۲ انجام می‌دهید، همان کار را در دو ساعت با سطح شدت ۱۰ انجام خواهید داد.

مسئولیت‌پذیری بهترین دوست شماست

این یک تغییر است که من آرزو میکنم کاش زودتر آن را به دست می‌آوردم. اگر واقعا می‌خواهید موفق شوید یک شریک با مسئولیت پیدا کنید یا یک گروه متخصص تشکیل دهید.

حتی یک گزینه بهتر(البته اگر پول دارید): روی یک مربی سرمایه‌گذاری کنید. اگر مورد خوبی پیدا کنید، احتمالا بهترین پولیست که تا به حال خرج کرده‌اید.

پولتان را در ابتدای راه‌اندازی کار، خرج نکنید

من می‌دانم که شما مشتاقانه منتظرید که به وسیله کسب و کار خود از شغل دیگر خود آزاد شوید، اما این دقیقا دلیلی است که شما باید در درآمد اولتان ثابت‌قدم باشید – یا آن را در سرمایه‌گذاریتان وارد کنید. فقط آن را برای خرد چیزهایی که برای سرگرمی شخصی می‌خواهید صرف نکنید. در این‌صورت، شما خودتان را آموزش می‌دهید که برای پول کار نکنید و کاری می‌کنید که پول برای شما کار کند.
برای مثال می‌توانید، پول را برای مربی، یک کتاب یا یک دوره برای یادگیری چیزی جدید سرمایه‌گذاری کنید؛ این کمک خواهد کرد که به طور مداوم پیشرفت کنید. اگر می‌خواهید برای باقی عمر خود خاویار بخورید، باید آنچه را که در زمان‌های کم‌سود کسب می‌کنید، خرج نکنید.

دایره خود را بالا ببرید

شاید به نظر برسد که با توصیه‌های قبلی من مبنی بر کاهش زمان سپری‌شده با دیگران متناقض باشد. اما زمانی که دایره افراد اطرافتان را بلا می‌برید، زمان محدودی که می‌توانید از کسب و کارتان دور شوید، فایده‌ی بیشتری برایتان دارد.
جیم روون، سخن‌گوی انگیزشی گفته است: شما متوسط پنج نفری هستید که بیشترین وقت خود را با آن‌ها صرف می‌کنید. بنابراین دایره خود را بالا ببرید. افراد مبتلا به ذهنیت‌های رشدگرا را دنبال کنید که در حال ساختن شرکت خود هستند و در این راه می‌توانند به شما کمک کنند.

منبع: www.entrepreneur.com : October 6 2017

بیشتر بخوانیم : در مورد بازاریابی محتواییِ موبایل