گردهمایی IMF برای همکاری در زمینه فین‌تک

نمایندگان بیش از ۴۰ کشور پیشرفته و در حال توسعه و نهادهای بین‌المللی در واشنگتن باهم دیدار کردند تا در مورد فین‌تک و تاثیرات تغییرات تکنولوژیکی در بخش مالی، بحث کنند.
وزیران امور مالی و اقتصاد، فرماندارن بانک مرکزی و دیگر مقامات ارشد به دعوت صندوق ببن‌المللی پول (IMF) گردهم آمدند تا تجارب خود را به اشتراک بگذارند و در مورد سیاست‌های بالقوه و پاسخ‌های قانونی گرد بحث کنند.

کریستین لاگارد، مدیر عامل بین‌المللی پول خطاب به شرکت‌کنندگان در این جلسه گفت:
“هیجان زیادی در مورد فین‌تک وجود دارد. چقدر واقعی است؟ ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم، ولی می‌دانیم که ارزهای دیجیتال، مدل‌های جدید واسطه‌ی مالی و هوش مصنوعی کار ما را تغییر می‌دهند.”،
او همچنین افزود:
“پیام اصلی ما به بانکداران مرکزی و قانون‌گذارها این است که برای قابلیت‌ها و چالش‌های فین‌تک آماده شوند.”

صندوق بین المللی پول دارای یک برنامه پژوهشی فعال می‌باشد که همیشه در دو زمینه‌ی ارزهای مجازی،
و همچنین در مورد فین‌تک و خدمات مالی، دو مقاله‌ی پژوهشی منتشر می‌کند.
این برنامه پژوهشی، به طور فزاینده‌ای فین‌تک را دارای ظرفیت توسعه و نظارت اقتصادی معرفی می‌کند.
عضویت جهانی صندوق بین المللی پول، آن را به عنوان پلت‌فرم ایده آل برای تبادل تجربیات، ایجاد توافق در مورد سیاست ها و ارزیابی تاثیر بالقوه بین المللی تصمیمات داخلی تبدیل می کند.

علاوه بر ملاقات با سیاستگذاران، خانم لاوارد، جلسه‌ای را با بانک‌های مرکزی اصلی، و رهبران صنعت و نوآوران در مورد چالش‌های آوردن فین‌تک در قالب قانون و بانک مرکزی برگزار کرد.
در این جلسه گفت:
” من معتقدم، ما به عنوان اشخاص و جوامع، توانایی شکل دادن به آینده فناوری و اقتصادی را داریم که برای همه کار می کند. برای آن، سیاستگذاران باید زیرک، باتجربه و تعاونی باشند. “

منبع : www.imf.org – October 12, 2017

مطلب مرتبط :

فین‌تک Revolut ، روزانه ۴۰ مشتری جدید کسب‌و‌کار ثبت‌نام می‌کند