شرکت بازاریابی اتوماتیک HubSpot اخیرا یک نظرسنجی غیرعلمی برگزار کرده  و از کاربران سوالات مختلفی در زمینه‌ی کارآفرینی پرسیده است. دلایلی را که باعث می‌شوند مردم به سمت‌ شروع یک کسب‌ و کار بروند را از این نتایج این نظرسنجی استخراج کردیم.
با بررسی عمیق‌تر اطلاعات، دریافتم که بیشترین دلایلی که مردم را به سمت کارآفرین شدن سوق می‌دهد، بیشتر احساسی است و متاسفانه اغلب بی‌اساس.

رویای اینکه از کار روزانه رها شوید

بخش اعظم پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی اعلام کرده‌اند که شروع کسب‌ و کاری برای خودشان را بررسی کرده‌اند. این چیز عجیبی نیست.، زیرا بسیاری از کاربران HubSpot صاحب کسب‌وکارهای متوسط یا کوچک هستند.

دلایل اصلی انگیزه‌ی کاربران HubSpot برای کارآفرینی به شرح زیر است :

۶۷ درصد به کسب موفقیت بیشتر برای خود، تمایل دارند

معتبر- جای هیچ سوالی نیست که یکی مزیت‌های کارآفرینی، دادن توان شما برای کنترل سرنوشت خودتان است.

 ۶۶ درصد از مردم دنبال انعطاف‌پذیری بیشتر هستند.

نیمه‌معتبر- یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های یک کارآفرین، این است که در غیاب یک رئیس که کارهای او را هدایت و جهت‌دهی کند و در مورد مسائلی مثل مشکلات و زمان، توجه و منابع تصمیم‌گیری کند، درباره‌ی این موضوع که چه کارهایی را نباید انجام دهد درست تصمیم بگیرد.
کارآفرینان موفق هر روز از خود می‌پرسند : “مهمترین چیزهایی که امروز باید انجام دهم چیست؟” سپس آنها تا مطمئن نشوند که مهمترین کارها را انجام داده‌اند، سر روی بالش نمی‌گذارند.

پس، بله! شما به عنوان یک کارآفرین، انعطلف بیشتری خواهید داشت اما احتمالا ساعت‌های طولانی‌تری را کار انجام خواهید داد و این مسئله ایجاد تعادل بین کار و زندگی را چالشی خواهد کرد.

۵۳ درصد به دنبال به دست آوردن پول بیشتری هستند.

نیمه‌معتبر – بر اساس یک مطالعه از سوی لوین و روبینشتاین که روی این سوال که “آیا شما به عنوان یک کارآفرین بیشتر از کارمند درآمد خواهید داشت؟” انجام شده است. جواب این است که بسته به نوع سرمایه‌‌ گذاری شما دارد. کارآفرینانی که کسب‌ و کارشان میگرد، به‌طور متوسط ۳۶ درصد بیشتر از همتایان حقوق بگیرشان پول درمی آورند.
در مقابل، افرادی که کارشان نمی‌گیرد، ۱۶٫۵ درصد کمتر پول درمی‌آورند. چنین افراد کارافرنی، تحصیلات کمتری دارند و اهداف دست پایین‌تری نسبت به کارآفرینان دسته اول دارند.

۴۷ درصد از آن‌ها معتقدند موفق‌تر خواهند شد

افرادی که تحصیل‌کرده و موفق هستند و شرکت‌های خود را شروع می‌کنند، شانس بیشتری برای پیش‎برد اهداف خود در دنیای استارتاپ‌ها دارند.
کسانی که نسبت به حقوق‌بگیران، در کسب‌ و کار خود، درآمد پایین‌تری به دست می‌آورند، موفقیت مالی کمتری کسب می‌کنند. ولی از جهت این‌که رئیس خودشان می‌باشند، شادتر هستند.

۴۴ درصد دارای ایده‌ی جدید یا اصلی هستند

نامعتبر – همان‌زور که تریسی دیونزیو، موسس و مدیرعامل Tradesy گفته است : “اگر کاری انجام می‌دهید یا فکر انجام کاری را در سر دارید و هیچ کس دیگری آن را در دنیا انجام نداده است، به احتمال ۱ درصد شما نابغه هستید و به احتمال ۹۹ درصد ایده‌ی شما به درد لای جرز دیوار می‌خورد. اگر یک فرصت بازار بزرگ برای آن وجود دارد و چیزی است که واقعا مشتریان می‌خواهند، مطمئن باشید که تنها کسی نیستید که فکرش به ذهنتان رسیده است.”

ایده‌ها به تنهایی ارزشی ندارند، حتی اگر جدید باشند. عمل است که ارزش و اعتبار ایجاد می‌کند، نه خیال‌بافیِ ایده‌های “منحصریه‌فرد” .

۲۴ درصد از یک کارآفرین موفق الهام گرفته‌اند.

معتبر – دیدن استارتاپ موفق در وهله اول انگیزه‌ زیادی ایجاد می‌کند.

۱۹ درصد از یک کارآفرین خیلی معروف الهام می‌گیرند.

غیرمعتبر – این معقول است که به امید یادگیری چیزی که موفقیت شما را افزایش می‌دهد از یک کارآفرین معروف، مطلب بخوانید. با این‌حال، داستان‌هایی که از کارآفرینان معروف ساخته شده است، یک مقدار افسانه‌ای هستند و اعتبار کافی برای کمک به دیگران در مسیر موفق شدن را ندارند.

۱۶ درصد، معتقدند که کارآفرینی یک روش برای دست‌یابی سریع به ثروت است.

نامعتبر- همانطوری که در بالا ذکر شد، بسیاری از کارآفرینان وقتی که برای خود کار می‌کنند، درآمد کمتر دارند. زمان بین تاسیس یک شرکت و خروجی دادن آن، افزایش یافته است. اکنون حدود ۸ یال طول می‌کشد که شرکت‌های موفق به محبوبیت عمومی برسند.

منبع : www.forbes.com – 

مطلب پیشنهادی: 

۷ تغییر در سبک زندگی که برای ایجاد کسب و کار خود لازم دارید.