تجارت
تجارت

۵ تکنیک مهم در افزایش سود دهی تجارت خود

واژه “حضور آنلاین” به چه معنی است؟ تمام چیزهایی است که مشتریان فعلی یا آینده شما می توانند درمورد تجارت و حرفه شما در اینترنت ببینند. متاسفانه این امر آنقدرها هم که باید مورد توجه تجار قرار بگیرد اهمیت داده نمی‌شود. آنها می بایست بر روی تبلیغات خود زمان و برنامه دقیقی داشته باشند تا بتوانند دیده شوند.

تجارت
تجارت

حدودا تا ۱۰ سال پیش برای دیده شدن در اینترنت کافی بود یک سایت HTML با تعدادی صفحه داشته باشید ولی امروزه اوضاع تغییر کرده, بیش از یک بیلیون وب سایت تولید شده و این بدین معنی است که گم شدن و دیده نشدن در این حجم انبوهی از وب سایت ها خیلی دور از ذهن نیست . شما در صورتی مورد توجه قرار میگیرید که بتوانید توجه دیگران را به خود جلب کنید . به منظور افزایش حضور آنلاین در اینترنت لازم است که از تکنیک ها وابزارهای مختلفی استفاده کنید که با هم همکاری خوبی داشته باشند, مثل وب سایت ها, وب لاگ ها, تبلیغات سمعی و بصری, تحقیقات محلی, اخبار, کانالهای یوتیوب و غیره…
راهکارهایی که ما در اینجا به آن میپردازیم چند نمونه از بهترین روشهایی است که شما می توانید به سرعت میزان حضور خود را در اینترنت افزایش دهید .

۱- بهینه سازی وب سایت

با کمال تعجب باید بگوییم که اکثر غریب به اتفاق شرکتها یا تجارتهای کوچک اصلا وب سایت ندارند . آنها حتی منابع یا مهارتهای لازم را هم ندارند و بر این اعتقادند که داشتن سایت برای حرفه آنها ضروری نیست و به همان صفحاتی که در شبکه های اجتماعی دارند بسنده میکنند . آمار نشان می دهد که حدود ۹۰ درصد از مشتریان, کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت جسستجو میکنند بنابراین نداشتن یک وب سایت در سال ۲۰۱۷ نقص بزرگی به شمار می رود . بدنبال آن بروید و فکر نکنید که کاری دشوار ویا فانتزی است . یک سایت ساده با تعداد محدودی صفحات برای به نمایش گذاشتن حرفه شما به همراه اطلاعات تماس, بیوگرافی, گواهی نامه ها و یک وبلاگ کفایت می کند .به گونه ای آنرا طراحی کنید که به سرعت بارگذاری شود و بر روی گوشی های همراه قابل استفاده باشد و دارای اطلاعات به روز و به آسانی قابل رویت باشد.

تجارت
تجارت

۲- وبلاگهای تجاری
مطالب و محتوایی که شما در وبلاگ منتشرو بارگذاری میکنید ممکن است در کانالهای آنلاین در جاهای دیگر نمایش داده شوند که همین امر خود باعث میشود تا آگاهی درباره حرفه شما افزایش پیدا کند . وبلاگ نویسی اگر به منظور افزایش میزان حضور در اینترنت باشد می تواند خیلی موثر واقع شود و شما قطعا می بایست قدرت نفوذ آنرا کنترل نمایید . مطالب شما باید به خوبی نگارش شده باشد وبه اندازه کافی جذاب بوده و بتواند با مخاطبین خود ارتباط برقرارکند و همچنین میبایست به مشکلات و دغدغه های فکری مشتریان بپردازد و بهترین راه حل را ارائه دهد. به منظور ارتقاء برند, وب سایت خودرا بطور مرتب از نظر محتوا و کیفیت به روز کنید و رتبه SEO خود را بهبود دهید در این صورت شما با حجم ترافیک بالای وب سایت و مخاطبین و تعاملات بیشتری روبرو خواهید شد .

۳- شبکه های اجتماعی

در ابتدا میبایست کانالهای شبکه اجتماعی را بطور دقیق بررسی کرده و بهترین آنها را انتخاب کنید . باید ببینید در کدام شبکه ها یا کانالها اکثر مخاطبین شما حضور دارند و در آنجا به فعالیت بپردازید . بدون حضور در کانالهای اجتماعی شما شانس اینکه مشتریان زیادی را از این طریق بدست آورید و تجارت خود را گسترش دهید را از دست می دهید . این روش این امکان را به شما می دهد که به میلیونها انسان دسترسی پیدا کنید و تبلیغات حرفه خود را به سرعت و به راحتی منتشر کنید . همواره فعال باشید و هر تصویر و با ویدئو یا لینک مرتبط با کارتان را شیر کنید . اینکار به شما کمک می کند تا حجم کاری و تعاملات و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید وبرند خود را در معرض دید همگان قراردهید . همچنین کارمندان خود را تشویق کنید تا همین کار را در شبکه ها و کانالهایی که عضو هستند و یا ساخته اند انجام دهند تا بدین وسیله دامنه انتشار فعالیت خود را بیش از پیش گسترش دهید و بتوانید اعتماد مشتریان فعلی و آینده خود را جلب کنید .

۴- بازاریابی از طریق ایمیل و پستهای مهمان

برخلاف دیگر متدها و روشهای جدید این دو روش در گذشته ارزیابی و مورد قبول واقع شده اند . بازاریابی ایمیلی خیلی موثرتر از بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی میتواند مشتری را به سوی شما جذب کند . این روش را می توان از طریق تقسیم بندی های مناسب ( لیست مشتریان جدید و قدیمی ) ایجاد پیامهای سفارشی, ارسال ایمیل در زمان مناسب و تجزیه و تحلیل اطلاعات کاملا بهینه و کارآمد ساخت .
وبلاگ نویسی به صورت مهمان اکر به منظور ارائه برند باشد می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند و به کار و حرفه شما رونق ببخشد . داشتن پست مهمان در سایتها و وبلاگهای شناخته شده مثل Enterpreneur, Inc و Forbs شانس بزرگی است چرا که این سایتها کاربران و مخاطبان بسیاری نسبت به سایت شما دارند . اگر کاربران آنها از مطالبی که می خوانند لذت ببرند آنها ممکن است از وب سایت شما دیدن کنند و شما را در شبکه های اجتماعی فالوکنند .

تجارت
تجارت
۵- کاربران را با تصاویر مجذوب کنید .

اگر تمایل دارید که مخاطبین جذب برند شما شوند می بایست محتوای سایت خود را با گذاشتن تصاویر, متقاعد کننده و جذاب کنید . تصاویر را در قسمتهای اصلی سایت قرار دهید چرا که آنها این قدرت را دارند که در ضمیر ناخودآگاه مخاطبین تاثیر بگذارند . محتوای سایت خود را با تصاویر خیره کننده و جذاب ارتقا دهید و اگر می خواهید تاثیر نهایی و کاملی داشته باشید از ویدئو و کلیپ های مرتبط استفاده کنید . طبق نظر متخصصان این حرفه در شرکت SEO در هنگ کنگ, محتوای قوی یک سایت باعث تقویت SEO شده و بالعکس . انواع ویدئو ها را برای سایت خود فراهم کنید مثل کلیپی درمورد ” درباره ما ” ( برای بیان داستان و واقعیتی که در پس دلیل ایجاد برند شما وجود دارد ) کلیپهای آموزشی یا ویدئو های نمایشی تا رتبه SEO خود را افزایش دهید .

با این روشها شما به طور قطع شما می توانید بازاریابی اینترنتی خود را ارتقاء داده و این امکان برای شما فراهم میشود تا بتوانید در میان انبوهی از سایت ها ایستادگی کنید . یک حضور قدرتمند در اینترنت شما را در صنعت و حرفه خود برجسته می کند و اعتبار و شهرت شرکت شما را افزایش می دهد.