تکنولوژی امروزه باعث افزایش دانش، اعتبار و توانایی‌های کاربران شده است

با روی کار آمدن گوشیهای هوشمندی مثل اپل , سری جدید آیفون X و سامسونگ مدل Note 8 و همه گیر شدن آنها تغییر محسوسی در روش زندگی مردم از جمله پرداختهای مالی و بانکی صورت گرفته است .
در بررسی که از حدود ۲۰۰۰ آمریکایی صورت گرفته است مشخص شده است که تکنولوژی موبایل تا چه حد بر روی شکل زندگی و رفتاری آنها تاثیر گذاشته است .
این بررسی ها و نتایج آنها اشاره دارد به تغییر و تحول بزرگی که در زندگی آنها رخ داده است . و در نهایت روندی است که نشان می دهد که حدود ۴۰% از کاربران اپلیکیشین های موبایل را میلیاردرها تشکیل میدهند, اپلیکیشن هایی مثل موبایل بانکها یا همراه بانکها . و در اینجا مسئله اینست که در این عصر موبایل, کاربران فعال را از چه طریقی میتوان یافت و اینکه از نظر آنها چه امکاناتی ضروری هستند ؟
آلیس ملیگان, یکی از این محققان, در حال بررسی این موضوع است که چطور اپلیکیشن های بانکی با افزایش کاربران و نیازهای آنها در دنیای دیجیتالی امروز کار می کنند .

دنیای دیجیتال
دنیای دیجیتال

کاربران همواره در حال چک کردن گردش های مالی خود از کافه و رستوران گرفته تا حمام منزل خود هستند,

طبق تحقیقات به عمل آمده از هر ده نفر, نه نفر در خانه کارهای بانکی خود را انجام می دهند, در حالیکه روی صندلی خود نشسته اند و یا روی تخت دراز کشیده اند و یا حتی در حمام منزل خود وارد اپلیکیشن های بانکی خود می شوند .
حدود ۴۴ % از مردم نیز کارهای بانکی خود را در محل کار خود انجام می دهند و این درحالیست که میلیاردرها هنگامی که در حال معاشرت با دیگران هستند این کار را انجام می دهند .
مشتریان بانکها به جای اینکه وقت خود را صرف رفتن به یکی از شعب بانکها بکنند, بطور مستقل و در اوقات فراغت با گوشی های همراه خود و از طریق اپلیکیشن های بانکی از گردش مالی خود اطلاع پیدا می کنند .
و این تغییر در تکنولوژی نه تنها باعث راحتی کابران می شود بلکه باعث افزایش آگاهی آنها نیز می شود که ممکن است ناخواسته برای آنها پیش آمده باشد و باعث می شود که به گردشهای مالی خود به آسانی دسترسی داشته باشند و به اطلاعات زیادی مجهز شوند و بتوانند در زمان مناسب تصمیمات مالی درستی را اتخاذ کنند.
در حقیقت از هر ۱۰ نفر آمریکایی که از اپلیکیشن های موبایل بیش از یکبار در هفته استفاده میکنند بر این باورند که از حسابهای مالی خود نسبت به آنهایی که کمتر استفاده می کنند بیشتر اطلاع دارند ( یعنی حدود ۴۹ درصد ) و حدود ۶۵% از کاربران این نرم افزارها در مقایسه با ۵۳% از کسانی که از این نرم افزارها استفاده نمی کنند به دلیل داشتن اطلاعات کافی از حساب خود داری اعتماد به نفس بالاتری هم هستند .