چگونه برای برنامه‌های موبایلی بازار پیدا کنید؟

شما زمانی می‌توانید برنامه‌های موبایلتان را وارد بازار کنید که شرکت خود را تأسیس کرده باشید و  زمان زیاد، انرژی و پول برای آن گذاشته باشید. پس از ارائه برنامه‌ها، میزان دانلودهای آن پایین است و به نظر می‌رسد که مردم علاقه‌ای به برنامه‌های ارائه شده شما ندارند. به نظر می‌رسد که آنگونه که می‌گویند ” بساز و سپس مشتری آن به به طرفتان می‌آید” نیست.

راهنمای بازاریابی برنامه‌های موبایلی

بازار یابی برنامه موبایلی
بازار یابی برنامه موبایلی

مشکل اصلی خود برنامه‌ها نیستند بلکه مشکل این است که هیچ‌کس از وجود برنامه‌های شما خبر ندارد. بخاطر همین است که بازاریابی مؤثر برنامه‌های موبایلتان برای جذب مردم مهم است. این پست به شما ۵ راه عملی برای دانلودهای بیشتر به شما ارائه می‌دهد.

شروع وبلاگ‌نویسی مهمان

اگر می‌خواهید کابران بیشتری برنامه شما را دانلود کنند، شما نیاز دارید که برنامه خود را بیشتر به دیگران معرفی کنید و کاربران بیشتری را به برنامه جذب کنید. این مسئله زمان‌بر است اما اگر سخت‌کوش باشید، شما می‌توانید یک منبع با یک گروه بزرگ از کاربران را ایجاد کنید و میزان دانلودهای بیشتری را داشته باشید.

ایجاد محتوا در سایت خود بسیار مهم است و همچنین این ایده خوبی است که سایر مخاطبان نیز بتوانند استفاده کنند. در اینجا بحث وبلاگ‌نویسی مهمان به وسط کشیده می‌شود. اگر شما بتوانید در وبلاگ‌های مختلف محتوا ایجاد کنید، می‌توانید کاربران بیشتری را پیدا کنید.

مطمئن شوید که وبلاگ مورد نظر به موقعیت و جایگاه شما مرتبط باشند و این باعث می‌شود که شما کاربرانی را پیدا کنید که به موارد ارائه داده شده شما علاقه دارند. نکته اصلی که باید بخاطر سپرد این است که پست‌های ایجاد شده در وبلاگ‌ها بیش از اندازه تبلیغاتی نباشند زیرا هیچکس دوست ندارد ۵۰۰-۸۰۰ کلمه تبلیغاتی را بخواند. در عوض بر روی محتواهای باکیفیت تمرکز کنید و به خواننده چیزی را بدهید که قبلا درباره آن مورد نخوانده است.

در برخی سایت‌ها به شما اجازه داده می‌شود که به همراه مطالب ارائه شده، یک لینک کوتاه نیز بگذارید. در این حالت مطمئن شوید که لینک دانلود و سایت خود را در صورت امکان اضافه کنید.

بیشتر بخوانیم:چگونه با وبلاگ کسب و کار خود را تقویت کنیم؟

گرفتن پنج ستاره از نظرات کاربران

گرفتن نظرات مثبت کاربران برای موفقیت در بازاریابی اساسی و مهم است. کاربران معمولا قبل از دانلود هر برنامه نظرات کاربران قبلی و ستاره‌های داده شده را بررسی می‌کند. نظرات مثبت برای بسیاری از کاربران یک مدرک برای نشان دادن خوبی برنامه محسوب شده و این مسئله باعث می‌شود که تعداد دانلودها به مراتب بیشتر شود.

بازار یابی برنامه موبایلی
بازار یابی برنامه موبایلی

نکته اصلی این است که کاربران بتوانند به آسانی از برنامه استفاده کنند و اگر برنامه شما به کندی اجرا و به سختی قابل استفاده باشد، کاربران نظرات منفی داده و باعث می‌شود تعداد ستاره‌ها برای رضایت از برنامه کم شوند.

قبل از انتشار برنامه شما باید خصوصیات برنامه را به دقت بررسی کنید به صورتی که مطمئن شوید این برنامه با سرعت خوبی اجرا و استفاده از آن برای کاربران آسان باشد. البته اگر شما برنامه را منتشر کردید، هنوز هم برای برطرف کردن مشکلات آن و جلب نظر مثبت کاربران دیر نشده است.

همچنین درخواست بازخورد نظرات کاربران به شما اطلاعات ارزشمندی در زمینه بهبود برنامه به شما می‌دهد. البته اگر کاربران از برنامه شما راضی هستند، از آنها برای بهبود برنامه سوال بپرسید تا نظرات مثبت بیشتری را داشته باشید.

ارتباط تاثیرگذار

باید بدین نکته اشاره کرد که برای بازاریابی مؤثر برنامه موبایلتان باید تلاش زیادی بکنید و این یک پروسه یک‌شبه نیست. اگر شما باهوش باشید می‌توانید از دیگران برای بدست آوردن کاربران بیشتر استفاده کنید.

سعی کنید که به وبلاگ‌نویسان و کاربران فضای مجازی مختلف دسترسی پیدا کنید و به آنها درباره برنامه موبایل خودتان بگویید. اگر برنامه شما به اندازه کافی جذاب و مفید باشد، ممکن است دیگران بخواهند از آن استفاده کنند و تبلیغ برنامه شما را انجام دهند و همچنین آنها را تشویق کنید که از برنامه استفاده کنند و نظرات خود را درباره برنامه به شما بگویند.

تعداد بسیار زیادی وبلاگ وجود دارد که شما می‌توانید برای بازاریابی انتخاب کنید. سعی کنید که مجلات مرتبط منتشر شده با حوزه خود را پیدا کنید و ابتدا به آنها شروع کنید. نوشتن خصوصیات برنامه در وبلاگ‌ها ماندگار است و در طی زمان دیگران می‌توانند آن را ببینند ولی به کاربران زمان کافی بدهید تا برنامه شما را امتحان کنند و پس از آن به دنبال کارهای بعدی شما بیایند.

بهینه‌سازی برای فروشگاه‌های برنامه

قدم بعدی که شما نیاز به انجام آن دارید این است که برنامه خود را در فروشگاه‌های مختلف به کاربران عرضه کنید. این مسئله به شما کمک می‌کند که خصوصیات و مزایای برنامه شما بهتر دیده شود و کاربران بیشتری را جذب کنید. فروشگاه‌های عرضه برنامه‌ها همانند موتورهای جستجو هستند که پیدا کردن برنامه‌های مختلف موبایل را برای کاربران راحت‌تر می‌کند.

بازار یابی برنامه موبایلی
بازار یابی برنامه موبایلی

برای نوشتن خصوصیات برنامه خود، مطمئن شوید که از کلمات کلیدی درستی استفاده می‌کنید. این مسئله را در نظر بگیرید کاربران برای جستجو چه عناوینی را انتخاب می‌کنند و سعی کنید از بین این عناوین، کلمات مرتبط با برنامه خود را استفاده کنید. ممکن است شما بخواهید کسی را استخدام کنید که بتواند کاری کند که برنامه شما راحت‌تر در جستجوها پیدا شود و برای کاربران جذابیت کافی را داشته باشد.

برگزاری مسابقات

کلام آخر این است که شما باید برای جذب دانلودهای بیشتر مسابقاتی را برگزارکنید. البته باید این مسئله را در نظر بگیرید که مسابقه با برنامه شما و عملکرد آن مرتبط باشد.

بازار یابی برنامه موبایلی
بازار یابی برنامه موبایلی

برای درک بهتر این موضوع به مثال ذیل توجه کنید. فرض کنید که برنامه شما کمک می‌کند تا مکان‌هایی را که امکان ماهی‌گیری در آن وجود دارد را پیدا می‌کند. برای جذب کاربران بیشتر می‌توان یک مسابقه‌ای برگزار کرد که در آن برای کاربران برنامه شما تجهیزات رایگان ماهی‌گیری اهدا می‌کند. این مسئله ممکن است به سرمایه‌گذاری کمی نیاز داشته باشد اما شما کاربران زیادی را جذب خواهید کرد و میزان دانلودهای برنامه شما افزایش پیدا خواهد کرد.

مزیت دیگری که این مسابقات دارند این است که باعث می‌شود کاربران تبلیغات دهان به دهان انجام دهند. بدین صورت که یک کاربر پس از دانلود و استفاده از برنامه در صورتی که از برنامه راضی باشد به دوستان خود نیز این برنامه را پیشنهاد می‌دهد.

بیشتر بخوانیم:۳ دلیل که سایت شما بازدیدکننده ها را به مشتری تبدیل نمی کند.

کلام آخر

جذب افراد برای دانلود بیشتر برنامه کار آسانی نیست. اما با پایداری، استقامت و بازاریابی مؤثر می‌توان کاربران بیشتری را جذب کرد. این راهنمایی‌ها در این پست می‌تواند شما را در بدست آوردن کاربران بیشتری کمک کند.