همیشه شروع یک کسب و کار بسیار استرس زاست و با خیل عظیمی از کارهایی که باید انجام شوند همراه است، بدیهی است که هم خودتان علاقه مندید و هم از نظر زمانی و هزینه بهتر است که کارهایی را که برای شروع کسب و کارتان لازم است به حداقل برسانید و از کارهایی که ضرورت ندارند فاکتور بگیرید. یک خروار قالب طرحِ کسب و کار وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. کافیست که اطلاعات خود را در قالب یکی از آن ها ریخته و با آن کار کنید.

با این همه، شما آن را تنها برای جذب سرمایه لازم دارید، و پس از آن هرگز دوباره به آن نگاه نخواهید انداخت.

درسته؟

خوب! شما می توانید این کار را انجام دهید ولی طرح کسب و کار می تواند واقعا یک سند زنده باشد که شما برای اطمینان از عملکرد و رشد خود، به طور مداوم از آن استفاده کنید.

به روزرسانی و مراجعه مداوم به طرح می تواند در تصمیم گیری بهتر و افزایش تمرکز به شما کمک کند.

یک نمونه کلی طرح کسب و کار که جزئیات کار خودتان را در آن وارد کرده اید برای هیچ کس چیز چندان جالبی نیست، و برای خود شما نیز نمی تواند الهام بخش باشد.

امیدوارم که توانسته باشم شما را متقاعد کنم که برنامه و طرح کسب و کار چیز با اهمیتی است و همان قدر هم که مهم است، خسته کننده نیز نیست.

اگر شما از یک طرح عمومیِ بی عیب و بی مزه استفاده کنید، حتی در مواردی برایتان سخت تر خواهد شد. تجربه به من ثابت کرده است که آخرین چیزی که شما در هتگام شروع کسب و کار خود دارید، زمان زیاد است تا از خودتان ایده های خلاقانه برای طرح کسب و کارتان در بیاورید.

نگران نباشید- مجبور نیستید چرخ را دوباره اختراع کنید.

قالب های خلاقانه طرح کسب و کار

برای ایده کسب و کار جدید خود، این طرح های خلاقانه کسب و کار را بیاموزید و ببینید کدام یک می تواند در عبور از اولین مانع بزرگ در راستای جذب سرمایه به شما کمک کند.

۱ طرح کسب و کار پاورپوینت اینفوگرافیک

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

تجزیه و تحلیل بازار، جدول زمانی، آمار و غیره را در یک Infographics جذاب و بسیار بصری ارائه کنید. مجوز این طرح ۱۶ دلار است و امکان دسترسی به صدها اسلاید قابل ویرایش می دهد.

۲ Lean Canvas ، صفحه طرح کسب و کار

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

وعده ای که Lean Canvas می دهد این است که: “شما می توانید تمام مفروضات و مدل های خود را یک جا داشته باشید،” آنها اشاره می کنند که شما می توانید یک Canvas را در ۲۰ دقیقه ایجاد کنید، در حالی که یک طرح کسب و کار کامل می تواند ۲۰ روز طول بکشد.

۳ قالب پاورپوینت StartupX

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

دریایی از پاورپوینت قالب های طرح کسب و کار، با امکان اصلاحاتی که می توانید روی آن ها انجام دهید.

۴  برنامه ریزی کسب و کار با تجزیه و تحلیل

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

Emaze در این مسئله که بیش از یک قالب دارد منحصر به فرد است- یک ابزار ایجاد ارائه جامع با تعداد قالب های زیادی است.

۵ Pitch استارتآپ

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

این طرح کسب و کار فرمت پاورپوینت قالب طرح خلاقی است که فوق العاده جذاب و منحصر به فرد است.

۶ PlanCruncher

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

PlanCruncher، طرح شما را از طریق مجموعه ای از سوالات ساده پیاده می کند، و امکانی برای بسط اندیشه های شما فقط در یک پاراگراف (۱۴۰ کاراکتر) می دهد.

۷ LivePlan

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار

LivePlan یکی دیگر از ابزار فوق العاده آسان برای استفاده است که در آن شما اطلاعات خود را وارد کنید و یک صفحه طرح کسب و کار یکپارچه ایجاد می کند.

منبع : smallbiztrends