بلاک چین+گوگل+دانلود+بلاکچین
بلاک چین

بلاک چین _کمپانی تولیدات ابزار‌های تکنولوژی فاکسان، به دلیل تولید محصولات پر‌فروشی چون آیفون‌، کیندل و پلی‌استیشن به بزرگترین تولید کننده قطعات الکترونیک تبدیل شده است و هم‌اکنون کمپانی وابسته به آن، سیرین Sirin، با استفاده از این موفقیت چشم‌گیر، درصدد تولید گوشی‌های هوشمند مناسب با ارزهای مجازی، می‌باشد.

گرچه میلیون‌ها نفر ارز مجازی بیت‌کوین را خریداری کرده‌اند، تنها تعداد کمی از آنها حاضر به صرف این ارز، برای تراکنش‌های روزانه، می‌باشند و البته برای جلوگیری از دزدی، این افراد باید این ارز را بر روی قطعات حافظه‌ای با نام کاربری و کلمه‌های عبور پیچیده، نگهداری کنند. برای حل این مشکل، گوشی Finny بهترین گزینه خواهد بود.

شرکت سیرین، با طراحی و تولید گوشی‌های بلاک چین موافقت کرده است. این دستگاه جدید که فینی Finny نامیده شده است، جهت ذخیره امن اطلاعات، استفاده از ارز‌های مجازی مانند بیت‌کوین و دیگر سرویس‌های مشابه طراحی شده است. در واقع شما به جای حمل کیف پول خود و یا مموری‌های حاوی ارزهای مجازی‌تان، کافی است این گوشی را همراه خود داشته باشید.

این محصول سعی دارد، تمام امکانات دیجیتال را در یک دستگاه بگنجاند. برای مثال با استفاده از این دستگاه از فروشگاه‌های آنلاینی چون Overstockو Epedia که ارز‌های دیجیتال را نیز می‌پذیرند، به راحتی خرید کنید، بدین صورت  می‌توانید، پول خود را با ارز‌های درخواستی مبادله کنید.

رقابت گوشی‌های بلاک‌چین

سیرین امیدوار است که زودتر از رقیبان خود یعنی Zippie و BitVault بازار گسترده گوشی‌های بلاک‌چین را بدست بگیرد. Zippy با اولین معرفی ارز مجازی خود در ماه فوریه سال جاری، موفق به کسب ۳۰ میلیون دلار شد. نکته قابل توجه این است که این ارز توسط یک تیم ده نفره طراحی، مدیریت و اجرا شده است! این افراد با توجه به تجربه‌ی کاری گذشته خود در نوکیا و جولا (کمپانی‌های اجرا کننده سیستم‌های گوشی‌های موبایل)، لایسنس این ارز را به شرکت‌های تولید کننده قطعات سخت‌افزاری نیز ارائه خواهد داد.

مسئله امنیت

سیرین مدعی است که گوشی Finny تنها با استفاده از کلید‌های فیزیکی خود این دستگاه، قابلیت اجرای تمامی سرویس‌های مرتبط با ارزهای مجازی را، دارد. در این صورت کاربران برای حفاظت از اطلاعات خود بهتر است از ابزارهای تشخیص چهره یا فینگر پرینت برای این گوشی‌ها استفاده کنند.

این گوشی در ماه اکتبر سال جاری روانه بازار خواهد شد و این کمپانی قصد دارد که این محصول را، در ۸ فروشگاه جدید در جوامعی با بیشترین استفاده ازابزارهای رمزگزاری، مانند ویتنام و ترکیه به نمایش بگذارد.

کمپانی سوئدی سیرین اعلام کرده است که آنها امیدوارند بتوانند با دیگر تولیدکنندگان گوشی همکاری کنند. زیرا همکاری‌های اینچنینی ممکن است باعث کاهش قیمت Finny از ۱۰۰۰ دلار، به حتی ۲۰۰ دلار نیز بشود.

بلاک چین+دانلود+گوگل
بلاک چین+دانلود+گوگل

توسعه‌ی فناوری بلاک چین توسط گوگل

فناوری بلاک‌چین در بازار آنلاین نیز بیش از پیش در حال پیشرفت است. طبق آخرین گزارش بلومبرگ، گوگل برای توسعه بیشتر تجارت دیجیتال کلود خود، فناوری Blockchain را توسعه خواهد داد. بلاک‌چین ابزاری است که به عنوان یک سربرگ دیجیتال برای بررسی معاملات ثالث، و حفاظت از اطلاعات استفاده می‌شود. در حقیقت سربرگ‌های دیجیتال حاوی حجم عظیمی از اطلاعات هستند که پیوسته توسط هزاران کامپیوتر به روز می‌شوند. موارد گفته شده از قدیمی‌ترین کاربرد‌های بلاک چین می‌باشند و در طی دهه‌ی گذشته، از آنها به عنوان فاکتوری برای انواع رمز‌گزاری‌ها مانند بیت‌کوین، نیز استفاده شده است.

شرکت‌های متنوع برای حفظ امنیت تراکنش‌ها و دیگر پروسه‌های مهم خود در اینترنت از بلاک‌چین یا به اصطلاح دیگر سربرگ‌هایی دیجیتال بهره می‌برند. این سرویس کارآمد برای گوگل کلود نیز می‌تواند بسیار مفید واقع شود. به بیان ساده‌تر،در این صورت گوگل می‌تواند به کاربران خود اطمینان دهد که اطلاعات آنان در دنیای وسیع دیجیتال محفوظ خواهد بود. این کمپانی در ادامه بیان کرد:

” مانند بسیاری از ابزار‌های تکنولوژی دیگر، بلاکچین نیز پتانسیل‌های فراوانی را، برای سرویس کلود گوگل دارا می‌باشد و افراد بسیاری در حال مطالعه و آزمایش بر روی این ابزار نوظهور هستند، بنابراین کمی زود است که درباره تاریخ شروع کار آن صحبت کنیم.” لازم به ذکر است که گوگل در سال ۲۰۱۶ نمونه‌ای آزمایشی از بلاک‌چین را برای کارشناسان نرم‌افزار ارائه کرد.

کمپانی آلفابت Alphabet Inc. که به گوگل وابسته است نیز، در حال توسعه‌ی سربرگ دیجیتالی خود برای حفاظت تراکنش‌های اینترنتی، می‌باشد. نسخه‌ی آزمایشی آن برای تمامی افراد و کمپانی‌ها قابل استفاده خواهد بود با این حال تاریخ دقیق انتشار آن هنوز مشخص نشده است.

اینترنت پیوسته در استارت‌آپ هایی با ایده‌های نو برای طراحی اینچنین سربرگ‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری خواهد کرد و طبق گزارش بلومبرگ بسیاری از این قراردادها با استارتاپ‌ها همچنان محفوظ نگاه داشته شده و به اطلاع عموم نرسیده‌اند. با این حال، طبق مطالعات سال گذشته، کمپانی آلفابت گوی رقابت را ،در این حوزه، از رقیبان قدرتمند دیگر خود، چون Citigroup و Goldman ربوده است.

مطالب مرتبط:

بلاک چین: تسهیل سازی معاملات امن آنلاین در گزارش بانکی

تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

منبع : bloomberg