حملات سایبری
حملات سایبری

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید بدانند که، تقریبا نیمی از حملات سایبری گزارش شده، آنها را هدف قرار داده است. در حال حاضر، ۶۰٪ از این شرکت ها پس از حمله سایبری در عرض شش ماه، از کسب و کار خود بیرون می‌آیند یا از ادامه آن صرف نظر می‌کنند.

مجله Small Business Trends با Brent Scott که یک کارشناس امنیت اینترنتی است که در مورد ۱۰ راهکار دیجیتال برای محافظت از کسب و کارهای کوچک در مقابل حمله سایبری صحبت کرده است.

او می گوید: “مهم است که آگاهی عمومی را در مورد افزایش میزان نقض داده‌ها، تقلب در اعتبارات و جرایم اینترنتی افزایش  دهیم.”

اما به راستی از چه اقداماتی برای محافظت دیجیتال از کسب و کار کوچک خود،  در مقابل حمله سایبری می توانید بهره ببرید؟

.در ادامه به ۱۰ اقدام موثر برای جلوگیری از حملات سایبری در فضای دیجیتال، می‌پردازیم

راه های محافظت از کسب و کار شما در مقابل حمله سایبری

  • استفاده از شبکه های امن برای جلوگیری از حملات سایبری 

اگر کافی‌شاپی در نزدیکی شما وجود دارد، وای‌فای این نوع مکان‌ها، گزینه ساده‌ ایست. اما همیشه و برای همه جا مناسب نیست. به یاد داشته باشید که اطلاعات شخصی، اطلاعات کسب و کار یا اطلاعات مشتری شما می‌توانند در داده‌هایی که از یک شبکه ناخواسته منتقل می شوند، انتقال داده شوند

برای بررسی URL کلیک کنید. شما به دنبال یک اتصال ایمن هستید که با https: // شروع می‌شود.

  • رمزگذاری داده‌ها

تمام اطلاعات کسب و کار خود را تحت انحصار خود نگه دارید. شماره کارت اعتباری، اطلاعات بانکی و حتی شماره‌های تامین اجتماعی کارکنان، برای هکرها حکم طلا را دارند. یک راه حل رمزنگاری داده‌های شما،  استفاده از نرم افزاری است که رمزهای عبوری را برای این نوع داده‌ها ایجاد می‌کند، تا همه چیز را امن نگه دارد.

  • استفاده از یک فایروال

فایروال‌ها مانند خندق هایی هستند که شما در اطراف قلعه (کامپیوتر) حفاری می کنید که به کمک آنها اطلاعات حساس را محافظت می‌کنید. شما انتخاب های داخلی و خارجی دارید. در صورتی که با کامپیوتر خانگی نیز کارهای کسب و کارتان را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که یک فایروال خوب و به‌روز شده برای آن داشته باشید.

  • اعمال به روزرسانی‌ها و پچ‌ها

اعمال بروزرسانی‌ها و پچ‌ها به منزله‌ی دو پیکان بیشتر جهت تیراندازی برای کسب امنیت کسب و کار شما خواهند بود. نرم‌افزار شما زمانی که آخرین نسخه‌اش  مورد استفاده باشد، عملکرد بهتری و البته بیشترین امنیت را خواهد داشت. به یاد داشته باشید که نسخه‌های آپدیت شده، جهت رفع مشکلات و جلوگیری از حملات سایبری اعمال شده‌اند و بسیاری از نقصان‌ها را بر طرف کرده‌اند.

  • شناخت دشمن

درک نقاط ضعف داخلی و خارجی، باعث می‌شود، که از فعالیت خود نیز بیشتر آگاه شویم. بنابراین آگاهی خود را در مورد تهدیدات و آخرین بدافزارها، فیشینگ یا همان Phishing و کلاهبرداری‌های جعلی افزایش دهید.

  • به کارگیری یک سیاست خوب

حذف فایل هایی که نیاز ندارید برای حفظ امنیت اطلاعات، ضروری است

“شما همچنین باید تنظیمات به اشتراک گذاری / دسترسی را به روز رسانی کنید.” اسکات به این واقعیت اشاره کرد که اخیرا اطلاعات شخصی  ۱۴۵ میلیون آمریکایی، از Equifax دزدیده شده است. این فایل های غیرضروری می‌تواند فایل‌های دانلود شده و موقتی باشند.

  • از Malware خود محافظت کنید

Malware اصطلاحی است برای نامیدن تمامی عوامل مزاحم، مانند تروجان‌ها و Ransomware ،  که می‌تواند اطلاعات شما را سرقت و کسب و کار شما را خراب کند. شرکت‌هایی مانند LifeLock حتی یک برنامه کاربردی تلفن همراه را فراهم می‌کنند که به عنوان یک چتر امنیتی عمل می‌کند.

به طور مداوم آن را به روزرسانی کنید.

  • دریافت گواهینامه SSl

این مورد به ویژه برای کسانی که از درگاه‌های پرداخت اینترنتی برای کسب و کار خود استقاده می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. لایه‌ سوکت‌های امن،  از اطلاعات کارت‌های اعتباری و سایر اطلاعات، محافظت می کند. با جستجویی در گوگل می‌توانید کسب و کار خود را در مسیر درستی قرار دهید.

مطالب بیشتر :

راهنمای برنامه‌ریزی ۲۰۱۸ برای مدیریت امنیت و ریسک

منبع : smallbiztrends