باارزشترین استارتاپ‌ های جهان کدامند و آگاهی از نحوه عملکرد آنها برای تجارت شما چه سودی خواهد داشت؟

امروزه شاهد حضور پررنگ استارتاپ‌ های متنوع در حوزه کسب و کارهای آنلاین هستیم. این تجارت‌ها با به‌ کارگیری آخرین تکنولوژی‌های روز، در توسعه کسب و کار خود پیشرفت چشم‌گیری را هرروزه به ثبت می‌رسانند. صاحبان کسب و کارهای متنوع با آگاهی از نحوه عملکرد این استارتاپ‌ ها می‌توانند جهت توسعه تجارت خود، فعالیت کنند. در اینجا به بررسی۱۰ مورد از باارزشترین استارتاپ‌ های جهان می‌پردازیم.

Uber

 1. طبق آخرین آمار ماه‌های اولیه سال ۲۰۱۸، اوبر همچنان باارزشترین استارتاپ‌ می‌باشد. ارزش سهام این شرکت تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۸، ۶۹٫۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این شرکت حمل و نقل در سال ۲۰۰۹  در آمریکا و در شهر سانفرانسیکو تاسیس شد و هم اکنون در بیش از ۸۱ کشور جهان قابل دسترسی است.
 2. uber
  uber
 3. Airbnb

ارزش این شرکت تا ماه مارس ۲۰۱۷ ، ۳۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این شرکت آنلاین به کاربران خود خدمات اقامتی عمدتا برای اهداف توریستی ارائه می‌دهد. این شرکت از زیر مجموعه‌های شرکت Uber محسوب شده و در سال ۲۰۰۹ در آمریکا  و در شهر سانفرانسیسکو تاسیس شده است.

 1. wework

ارزش دفاتر wework  تا ماه آگست ۲۰۱۷، ۲۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این استارتاپ‌ برای تجارت‌ها و کارآفرینان دیگر خدماتی چون ارئه دفاتر کاری و تجهیزات اداری ارائه می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۰ در شهر نیویورک آمریکا تاسیس شد.

 1. SPACEX

ارزش SPACEX تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، ۲۰٫۸ میلیارد دلار محاسبه شده است. این شرکت به تولید تجهیزات فضایی و هواپیمایی می‌پردازد. این شرکت در سال ۲۰۰۲ در کالیفورنیا آمریکا تاسیس شده است.

 1. Palantir

Palantir ارزشی به میزان ۲۰٫۵ میلیارد دلار را تا ماه ژانویه ۲۰۱۷ به ثبت رسانده است. این شرکت تکنولوژی‌های نوین برای آنالیز و سازماندهی داده‌های بزرگ را برای توسعه تجارت‌های کوچک و بزرگ فراهم می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد.

 1. Pinterest

پینترست ارزشی معادل ۱۲٫۳ میلیارد دلار را تا ماه جولای سال ۲۰۱۷ به ثبت رسانده است. این شبکه اجتمایی به کاربرانش که ۲۰۰ میلیون نفر در ماه میباشد، امکان به اشتراک‌گذاری عکس‌های حرفه‌ای را می‌دهد. این استارتاپ در سال ۲۰۱۰ در آمریکا، تاسیس شده است.

pinterest
pinterest
 1. Samumed

ارزش این شرکت تا ماه ژانویه ۲۰۱۷، ۱۲٫۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این استارتاپ‌ ارائه دهنده خدمات و تحقیقات در زمینه پزشکی در سال ۲۰۰۸ در آمریکا تاسیس شده است. (آخرین آمار)

 1. Stripe

ارزش استار تاپ‌ Stripe تا نوامبر سال ۲۰۱۶، ۹٫۲ میلیارد دلار محاسبه شده است. این کمپانی آنلاین خدمات مالی و IT چون انجام تراکنش‌های مالی، طراحی استارتاپ‌ های مالی و غیره را ارائه می‌دهد. این وبسایت هم‌اکنون در ۲۵ کشور به فعالیت مشغول است.

 1. Moderna

ارزش این شرکت دارویی تا ماه فوریه سال ۲۰۱۸، ۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این شرکت مدعی ارائه داروهای جدید جهت درمان بیماری‌های متفاوت، می‌باشد. این کمپانی انگلیسی در شهر کمبریج در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده است.

 1. Magic Leap

ارزش این شرکت تا ماه مارس سال ۲۰۱۸، ۶٫۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این استارتاپ‌ در زمینه تولید تجهیزات و تکنولوژی های سه بعدی فعالیت می‌کند. این استارتاپ‌ در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده است.

سپیدتک
سپیدتک

مطالب بیشتر :

گوشی های مجهز به فناوری بلاک چین به بازار آمد

تجربه شرکت BTL در استفاده از تکنولوژی بلاک چین در خدمات پزشکی