جوایز صنعتی این امکان را به کسب و کار شما می دهد تا تشخیص دهید که در چه جایگاه هایی حضور نداشته اید. آن ها به شما در دستیابی به اهداف خود و افزایش آگاهی مخاطبان مورد هدف کمک خواهند کرد. به دست آوردن این افتخارات و جوایز اغلب به صورت یک چالش می باشد و در صورتی که نام شرکت خود را درلیست دریافت جایزه قرار می دهید، یک احساس دلهره آور را تجربه خواهید کرد. به همین خاطر سوال زیرازکارآفرینان شورای جوانان کارآفرینی (YEC) پرسیده شده است:

به عنوان یک کسب وکار، چگونه می توانید جوایز صنایع مرتبط با کسب و کار خود را که شرکت نیز برای آن واجد شرایط می باشد را پیدا کنید، و چگونه تعیین خواهید کرد که کدام یک از آن جوایز ارزش حرفه شما را خواهد داشت؟

چگونگی کسب جوایز صنایع مرتبط با کسب و کار

در این مقاله نظرات اعضای شورای (YEC) را خواهیم شنید:

 1. تحقیق و جستجو در ارتباط با دریافت کنندگان قبلی

تحقیق کردن در مورد اینکه کدام شرکت ها قبلا این جایزه را دریافت کرده اند، بهترین روش برای تشخیص کیفیت و ارزش یک جایزه صنایع یا کسب و کار می باشد. اگر این شرکت ها موفق و شناخته شده باشند، در صورت برنده شدن جایزه می توانیدکسب و کارخود را با نام تجاری و برند آن ها پیوند بزنید.

 1. سایت های رقیب را چک کنید

زمانی در حدود یک ساعت یا بیشتر را برای بررسی سایت های رقبا در نظر بگیرید تا ببینید آن ها چه جوایزی برنده شده اند. با این بررسی می توانید فرصت های جدیدی کشف کنید. یک لیست برای خود تهیه کنید، سپس جوایز را چک کنید و برای آن هایی که فکر می کنید واجد شرایط هستید و بهترین مطابقت با اهداف شما را دارد، درخواست دهید.

 1. مجلات تجاری بخوانید

استفاده از مجلات تجاری رایج یک راه حل عالی برای به دست آوردن جوایز بالقوه است. به طور کلی، بررسی و نگاه کردن به این که چه کسی در گذشته برنده جایزه بوده است، ایده ای خوب می باشد. اگر شرکت های برنده جوایز، برخی اهداف مشترک با شرکت شما داشته باشند آن گاه درخواست دادن برای جایزه مورد نظر ارزش خواهد داشت.

 1. مشارکت در انجمن ها و شبکه های حرفه ای

یک راه ساده برای حفظ و به دست آوردن جوایز جدید، پیوستن به انجمن های شبکه های حرفه ای می باشد. این کار این اجازه را به شما خواهد داد تا نه تنها با کسب و کارهایی شبیه به کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید بلکه با تجربیات صاحبان کسب و کارهای مختلف و سهامداران نیز آشنا شوید . همچنین مهلت اعطای جوایز و منابع مختلف دیگر جهت درخواست جوایز در این انجمن ها ارائه خواهد شد.

 1. تحقیق و پرسش از اطرافیان

در بازار امروز انواع مختلفی از جوایز صنایع به چشم خواهد خورد. بسیاری از آن ها برای درخواست دادن گران و وقت گیر هستند و تنها تعداد کمی از آن ها معتبر می باشند. اگر به دنبال درخواست دادن برای این جوایز هستید، با کمی تحقیق می توانید کارتان را شروع کنید. ابتدا بررسی کنید که کدام یک از جوایز پوشش خبری لازم را خواهد داشت. برای این کارمی توانید از افراد متخصص پرس و جو کنید. سپس پیچیدگی برنامه موردنظرتان را بررسی کنید. تلاش هایتان را با جوایز و پاداش هایی که دریافت خواهید کرد اندازه گیری کنید.

 1. از ابزار جایزه یاب (Awards Finder) استفاده کنید

من طرفدار پروپا قرص جوایز صنایع نیستم. به خصوص جوایز پوچی که برای به دست آوردن آن ها باید پول هم پرداخته شود. رضایت مشتری بسیار مهمتر از تایید صنعت می باشد. اما برخی از جوایز ارزش پیگیری را دارند و جایزه یاب ابزاری مفید برای پیدا کردن جوایز صنایع یا کسب و کار مرتبط با حرفه شما می باشد.

 1. مرور کردن شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن جوایز کسب و کارهای مختلف بسیار فعال هستند. شما می توانید با یک جستجوی ساده صفحات مورد نظر را پیدا کنید و نظرات دیگران را در ارتباط با جایزه های مختلف بررسی کنید. این کار باعث می شود که متوجه شوید تلاش کردن برای به دست آوردن جایزه ای خاص ارزش دارد یا نه..

 1. فیلتر کردن سن و شایعات

اگر حرفه و کسب و کار شما جوایز زیادی را توسط آشنایان و دوستان مختلف دریافت کرده است، می تواند برای کسب و کار شما مشکل ساز باشد. اگر چنین است به دنبال فردی باشید که در نشریات صنعتی به آن ها اشاره کرده است. اگر احساس کردید که با دریافت جوایز جدید شایعات زیادی در ارتباط با کسب و کارتان وجود دارد نشان دهنده این است که به اندازه کافی مورد توجه قرار گرفته اید.

 1. اجازه دهید آن ها به سمت شما بیایند

در حوزه حقوقی به طور خاص، کمبود خدمات خودگردانی وجود ندارد که به نفع خود غارت شود. هر زمان که ما یکی از این فرستنده ها را دریافت می کنیم، به بررسی های آنلاین و آدرس پستی واقعی سازمان ها می پردازیم. به طور کلی، جوایز معتبر که خارج از یک جعبه P.O. در فروشگاه های UPS هستند، معتبر نمی باشند.

 1. به نشریات معتبر در حوزه کسب و کار خود بپیوندید

بسیاری از نشریات رسانه های برتر، جوایز مرتبط با کسب و کارهای مختلف را دارا می باشند. کافیست که اطمینان حاصل کنید که این نشریات آدرس ایمیل شما را خواهند داشت و یا عضو خبرنامه آن ها هستید و اینکه حتما آن ها را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید تا به موقع اخبار و اطلاعیه ها را دریافت کنید.

 1. پشتیبانی از روابط عمومی را دریافت کنید

ما از بخش PR برای استفاده از جوایز قوی استفاده می کنیم. درست از زمانیکه آنها به طور فعال به دنبال جوایز برای مشتریان خود می باشند. ما زمان و بودجه خود را بین جوایز درجه یک و کانال های خاص کانال های کوچک تر تقسیم می کنیم. ما متوجه شده ایم که این جوایز یا اعتبار ما را پیش مشتریان افزایش خواهد داد یا باعث می شود تیم ما احساس خوب بودن و افتخار کند.

مطالب مرتبط:

چگونه کسب و کاری در زمینه پوشاک راه بیندازیم

چگونه یک کسب و کار در زمینه محوطه سازی شروع کنیم(قسمت اول)

چگونه یک کسب و کار در زمینه محوطه سازی شروع کنیم ( قسمت دوم)