در این مقاله با سفری در داستان ترغیب مخاطبان و کاربران برای انجام یک کار توسط آبراهام لینکلن را خواهد شنید. جهان امروز به رهبرانی همچون او بیشتر از آنچه که اکنون دارد نیازمند می باشد.

چند سال پیش یک فیلم کوتاه برای دانشکده بازرگانی هاروارد در مورد درسهایی که زندگی آبراهام لینکلن برای رهبران مدرن ارائه می داد، ساخته شد. با تعدادی از مدیران اجرایی مصاحبه شد، از آنها آنچه را که از شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا آموخته اند پرسیده شد. پاسخ های آنها وسیع و عمیق بود؛

من به طور خاص تحت تاثیر آنچه A. G. Lafley، مدیر عامل شرکت Procter & Gamble در آن زمان در مورد اینکه چگونه رهبران ساخته می شوند گفت، قرار گرفتم. او به سه عنصر اصلی اشاره کرد. اولین چیزی که باعث می شود فرد به راه خود رود ، نقاط قوت و ضعف فردی و تجربه انباشته و زیاد است. دوم لحظه ای است که درخواست رهبریت او به رسمیت شناخته شده است. سوم این است که فرد باید آگاهانه تصمیم بگیرد که “علت را بپذیرد و آن را در بازی به کار بگیرد”.

لافلی  ( Lafley) توصیف می کند که چگونه خود را به یک رهبر شجاع، خستگی ناپذیر ومحتاط تبدیل می کند. این یکی از رضایت بخش ترین مواردی است که یک مدیر می تواند انجام دهد، چیزی که امروزه زیاد مهم به نظر نمی رسد. مانند جنگ داخلی طوفانی و آشفته ای که لینکلن در  اوایل قرن بیست و یکم خودش را در مرکز آن یافت و باید برای یک رهبری موثر و دلسوزانه تلاش می کرد. افرادی با هدف و متعهد که می خواهند تفاوت مثبتی را ایجاد کنند و تمایل به پیشرفت و ارتقا دارند. ابتدا در درون خود، با این ادعا که خودشان را بهتر کنند، و سپس در مرحله بزرگتر، با پاکسازی و ایجاد زمینی برتر.

آبراهام لینکلن یک الگو برای همه ما در جهت ساختن یک زندگی هدفمند و با عزت می باشد.

آیا آماده شنیدن داستان ترغیب مخاطبان برای انجام یک کار (Call To Action) توسط آبراهام لینکلن هستید؟

درک و بصیرت آبراهام لینکلن

لینکلن ریشه ای فروتن و متواضع داشت و هیچ یک از دوره های آموزش های رسمی را نگذرانده بود. او تا ۲۵ سالگی نیز علاقه شدیدی به سیاست داشت،و نیاز به حرفه ای برای پرورش این علاقه داشت تا به او کمک کند که پیشرفت کند.

مطالب مرتبط:

راهکارهای ساده استیو جابز برای افزایش نوآوری در اپل