نوآوری در فین تک در سال ۲۰۱۸

در این مقاله، ما بر روی روند اصلی فن آوری‌هایی تمرکز می‌کنیم که مسیر کاری، در ماه‌های آینده‌ی امسال را نشان می‌دهد.

تمام گزارش های انجام شده توسط شرکت‌های فناوری اصلی، نشان می‌دهد که ۲۰۱۸، سال تثبیت نهایی فناوری‌‌ها خواهد بود.

با توجه به تکنولوژی‌های جدید، به نظر می‌رسد پیشرفت بلاک چین در قالب هوش مصنوعی غیرقابل توقف است. دیگر گرایش‌های فناوری، از طریق ارائه‌ی عمومی پیشنهادات و گسترش API ها می‌باشد.

نوآوری در فناوری مالی در سال ۲۰۱۸

متال‌هایی از مدل‌های کسب و کار جدید که در حال تثبیت هستند، در ادامه، بیان شده است:

RegTech

زمینه کاری شرکت RegTech، استفاده از فناوری‌های جدید برای حل مشکلات قانونی، در زمینه صنعت مالی است. هدف شرکت، این است که شرکت‌های بزرگ، بتوانند از مقررات در یک مسیر کارآمد و سریع‌تر استفاده کنند و البته مقررات، با  خطرات احتمالی مربوط به ثبات و یکپارچگی مالی و حفاظت از اطلاعات مصرف کننده، مطابقت داشته باشد.

neobanks

بانک‌های تازه تاسیس و بانک‌های چلنجر (با مجوز بانکی neobankS) امکان انجام خدمات مالی بیشتر را در گوشی‌های هوشمند فراهم می‌کنند. اندازه‌ی آن‌ها، کوچکتر از بانک‌های سنتی است و اهداف اصلی آنها متفاوت است و شامل بهبود خدمات و کاهش قیمت‌ برای بهینه سازی تجربه کاربر می‌شود .

PropTech

شرکت‌های موجود در این بخش، از فناوری‌های  نو برای بهبود خدمات مرتبط با بازار املاک و مستغلات استفاده می‌کنند. حوزه‌ی فعالیت آن‌ها بر فعالیت‌هایی مانند سرمایه گذاری، مدیریت، بازاریابی، تامین مالی یا تجزیه و تحلیل داده‌ها تمرکز دارد. بسیاری از شرکت‌هایی که راه‌حل‌های دیجیتالی را برای بخش املاک و مستغلات ارائه می‌دهند، بر اساس مدل P2P هستند.

با توجه به فناوری‌هایی که در این بخش، بیشتر استفاده می‌شود، می‌توانیم این دو گرایش نوآورانه را برجسته بدانیم

  • بلاک چین
  • هوش مصنوعی

بلاک چین

نوعی از فناوری است که اطلاعات را با شیوه های امن و داده های توزیع شده، غیر متمرکز و هماهنگ، مدیریت کند. می‌توان گفت که این فناوری، یک کتاب حسابداری است که تمام معاملات انجام شده در آن جمع آوری می‌شود. پیام فرستاده شده، یک نشانه نامیده می‌شود و اطلاعات آن، می تواند انواع دارایی‌ها مانند پول را به شکل بیت کوین نمایندگی نماید. استفاده از تکنولوژی بلاک چین به خاطر امنیت ارائه شده به شرکت‌هایی که از آن استفاده می‌کنند ، گسترش یافته است.

هوش مصنوعی

استفاده از این فناوری در شرکت‌های تکنولوژی، به این معنی است که آن‌ها، حجم زیادی از اطلاعات را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا خدمات مورد نیاز مشتریان را پیش بینی کنند.

موفقیت حقیقی این تکنولوژی، در ارائه راه حل‌هایی است که در حال حاضر یا در آینده داده می‌شود.

در ادامه، نمونه هایی دیگر از نو آوری های فناوری آمده است.

اولین ارائه دهنده‌ی سکه یا ICOs

سرمایه گذاری در ICO سال گذشته بیش از ۵،۰۰۰ میلیون دلار بوده است و تحلیل گران اطمینان می‌دهند که در ماه های آینده این عدد، میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. یکICO را می‌توان به عنوان یک بستر جمع آوری منابع مالی تعریف کرد که از طریق آن می توان به یک پروژه، با استفاده از نشانه های رمزنگاری پرداخت هزینه کرد. مشکل اصلی این نوع تامین مالی، عدم وجود مقررات است.

رابط برنامه‌های کاربردی یا API ها

به لطف API ها، دنیای جدیدی از خدمات، برای مشتریان شرکت‌های فناوری در جهان ارائه شده است.

در این‌جا، نمونه هایی از این خدمات آمده است:

  • کاهش یا حذف هزینه‌های تراکنش در کارت‌های فروشگاهی
  • هم اکنون بانک ها، می‌توانند وام، را در مراکز فروش ایجاد کنند.
  • بانک ها، اجازه بررسی هویت از طرف اشخاص ثالث را فراهم کنند.