پرداخت های صوتی

پرداخت به وسیله‌ی انتشار صدا یا پرداخت صوتی بعد از پرداخت با اپلیکیشن‌های موبایل، گزینه‌ی اصلی و بعدی برای انجام عملیات پرداخت است.

اینترنت اشیا - IOT
اینترنت اشیا

تصویر بالا، پیش نمایشی از گزارشی تحقیقاتی از شرکت Insider Intelligence است که خدمات پژوهشی برتر Insider را ارائه می‌دهد.

در آینده، به کمک دستیار های مجازی و توانایی های صندوقداران، خریداران شخصی و حسابرسان، انقلابی در پرداخت‌ها و روش‌های بانکداری به وجود می‌آید.

در حال حاضر، Siri به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند صورت حساب کارت های اعتباری Capital One را پرداخت کنند و Google Assistant به کاربران کمک می‌کند تا به کمک صدای خود از فروشگاه‌های نزدیک محل خود، خرید کنند.

این، تازه شروع کار است. امروزه ۱۸ میلیون مصرف کننده آمریکایی، پرداخت‌های خود را به صورت صوتی انجام می‌دهند و پروژه‌های کسب و کار Insider که طی پنج سال آینده به میزان چهار برابر افزایش خواهند یافت، نیز از این راه انجام می‌شود.

در پرسشی که در سال ۲۰۱۷ در ارتباط با پرداخت‌های صوتی از مردم آمریکا پرسیده شد، ۸٪ از پاسخ دهندگان آمریکایی به این نظرسنجی جواب مثبت‌ داده اند و اعلام کرده‌اند که آنها از دستورات صوتی برای خریدکردن، انتقال پول به یک دوست یا پرداخت‌ها استفاده می‌کنند.

ارائه‌دهندگان این گونه پرداخت‌ها، در حال پیشرفت هستند. آمازون، اپل، گوگل و PayPal بخشی از لیست شرکت های رو به رشد هستند که امکان پرداخت این نسل از فناوری پرداخت را فراهم می‌کنند.

بانک‌ها، نیز روی AI یا هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند. بانک‌هایی مانند بانک مرکزی امریکا، Capital One ،USAA و دیگران، خدمات رابطه‌‌ی مکالمه ای را به مشتریان خود می‌رسانند.

نکات قابل توجه در پرداخت‌های صوتی

  •  بررسی سهم پرداخت‌های صوتی در بین انواع پرداخت‌های دیگر در حال حاضر و پیش بینی آن در آینده .
  • بازار، پرداخت‌های صوتی و ادغام شدن آن‌ها با عملیات‌های بانکی را مشخص می‌کند.
  •  بررسی میزان رشد و موانع پذیرش پرداخت‌های صوتی برای مصرف کنندگان .
  •  بررسی استراتژی‌های کلی برای موفقیت در اعمال واسطه‌های صوتی برای انجام عملیات پرداخت در آینده .