داشتن یک شریک تجاری در کسب و کار مدیریت آن کسب و کار را برای شما آسان تر می‌کند و از بار مسئولیت های شما کم می‌کند. اما گاهی با مشکلاتی نیز همراه است و ما باید برای غلبه بر این مشکلات به شریک تجاری خود انگیزه دهیم.

چگونه در شریک تجاری خود ایجاد انگیزه کنیم؟

داشتن یک شریک تجاری در کسب و کار می‌تواند مدیریت کسب و کار را برای شما آسان تر کند و می‌توانید کسی را در کنار خود داشته باشید که بار مسئولیت ها، شکست ها و پیروزی ها را با او به اشتراک بگذارید. اما داشتن این شریک، می‌تواند موانع و مشکلات دیگری را نیز برای شما ایجاد کند.

شریک تجاری

در چنین مواقعی چه چیز به شما کمک می‌کند تا به شریک تجاری خود انگیزه دهید و مشکلات را کمتر کنید؟

تعیین هدف با یکدیگر

شما باید اهداف کسب و کارتان را با هم تنظیم کنید. اینکه وظایف شما شامل چه چیزی است و چرا و رسیدن به این اهداف چگونه محقق می‌شود. همچنان که اهدافتان را با یکدیگر همسو می‌کنید، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را نیز ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود که اولویت بندی ها اهداف برای شما آسان تر شود.

تعیین کردن اهداف، هرروز دلیل و انگیزه ای برای رفتن به سر کار به شما می‌هد.

تقسیم وظایف

هنگامی که اهداف کسب و کار خود را تعیین می‌کنید می‌توانید وظایفی را نیز به منظور دستیابی به این اهداف تعیین و در بین خود تقسیم کنید. همانطور که تصمیم می‌گیرد چه کسی چه کاری انجام دهد به نقاط قوت یکدیگر نیز اهمیت دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا هرچه بیشتر کارآمد باششید و در زمان و هزینه های کسب و کار خود صرفه جویی کنید.

سعی کنید برخی از وظایفی که شریک تجاری شما نسبت به آن پرشور تر است برای او قرار دهید. این کار کمک خواهد کرد تا انگیزه شریک تجاری که به طور معمول کمی کمتر از شما است بیشترشود.

برنامه ریزی یک پروژه جدید

ارائه یک چیز جدید برای مشتریان می‌تواند هم سود کسب و کار شما را بیشتر کند و هم باعث رشد و تحرک شما و سازمانتان شود. برای انجام این کار، پیشنهاد برنامه ریزی یک پروژه جدید را به شریک تجاری خود بدهید. این کار ممکن است شریک تجاری شما را تحریک کند و به او انگیزه بیشتری بدهد.

درخواست کمک

وقتی شما می‌خواهید یک انگیزه دهنده باشید، گاهی اوقات باید درخواست کمک کنید. به عنوان مثال یکی از نقاط قوت شریک تجاری خود را تشویق کنید. سپس از این قدرت برای انجام دادن کارهایی که هنوز انجام نشده است استفاده کنید.

منبع: اسمال بیز ترندز