در ادامه بررسی تغییرات تکنولوژیک در سال 2019 شاهد روند این دگرگونی ها در عرصۀ خودرو، سایت های خرید محصولات و تغییرات وضعییت رسانه های اجتماعی خواهیم بود.

 

5 تغییر تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد

در ادامه بررسی تغییرات تکنولوژی در سال 2019 شاهد روند این دگرگونی ها در عرصۀ خودرو، سایت های خرید محصولات و تغییرات وضعییت رسانه های اجتماعی خواهیم بود.

 

در تسلا، ماشین های برقی گام هایی بلند برداشتند

تکنولوژی های جدید

وقتی بسیاری از مردم به ماشین های الکترونیکی فکر میکنند، نام کمپانی تسلا به یاد همه می آید. ولی در سال 2019 دیگر کمپانی های تولید خودرو نیز با خودروهای برقی به میدان می آیند و خروجی گاراژهای 220V  آماده میشود. اولین نوع این خودروها برای سال 2019 آ برای بخش خودروهای لوکس آماده شده، و با قیمت هایی گران وارد بازار خواهند شد. ولی نگران نباشید، ما در انتظار مدل هایی با قیمت های مقرون به صرفه تر هم هستیم. از این مدل ها میتوان به the Mini E  و یا Volvo XC40 که با حدود قیمتی کمتر از 50 هزار دلار وارد بازار خواهد شند، اشاره کرد. ولی پیش بینی تسلا نیز متفاوت است. تسلا برای مدل 3 نزدیک به 35 هزار دلار قیمت تعیین کرده که اوایل امسال آماده خواهد شد، مدل Volkswagen’s نیز با حدود قیمتی 30 هزار دلار از سوی تسلا، با تعداد بالایی وارد بازار خواهد شد، پس ما به بازار مقرون به صرفه و گسترده این محصول نزدیک هستیم.

تقریبا تا پایان سال 2019، هر تولید کننده بزرگ ماشین و خودرو، چند نوع ماشین الکتریکی را در سالن نمایشش خواهد داشت و یا تولید این محصول را برای سال 2019 آغاز خواهد کرد.. این تولید، دستاوردی بسیار تاثیرگذار است که تقریبا از میانه های این دهه ایده آن موجب تولیداتی شده که تا 2020 باید منتظر آن بمانیم. قطعا پذیرش خودروهای الکترونیکی در سطحی وسیع و گسترده، 5 سال زمان میبرد ولی در نهایت سال 2019 شروع این جریان است.

تحویل محصولات خریداری شده در همان روز

ایده اینکه هرچیزی را که نیاز دارید، در مقابل در تحویل بگیرید، جدید نیست. سیرز از سفارش پستی برای تحویل محصولات به مدت 125 سال استفاده کرد، و سایت آمازون، توانسته در قرن 21 نسته به روزی از کمپانی سیرز باشد. البته، در کنار موفقیت آمازون در بسیاری از زمینه ها، شما در بسیاری از نقاط برای تحویل کالایتان باید چند روز منتظر بمانید، که البته این انتظار برای دنیای مدرن که عصر بر طرف شدن فوری همه نیازها، دنیای رو به رشد سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن ها است، قابل قبول نیست.

البته اپ هایی بودند که در این زمینه، متعهدانه عمل کردند. به طور مثال، اپلیکیشن اوبر، برای هر خدمتی که ارائه میدهد، یک تعهدنامه در سال 2019 آماده کرد. اپ دورداش نیز به صورت رسمی و جدی با رستوران ها و فست فود ها برای تحویل غذا، قرارداد بست.

تکنولوژی های جدید

اگرچه کمپانی های دیگری هم برای تحویل محصول وجود دارد، ولی اوبر و دورداش از موقعیت بسیار خوبی برخوردار هستند، از سوی دیگر آمازون هم در حال افزایش فعالیت و امکاناتش برای تحویل محصولات است. نکته جال توجه این است که، تحویل محصول به مشتری را برخی در سالهای اخیر به بیزینس پول ساز تبدیل کردند.. به طور مثال سافت بانک توانست 535 دلار در دورداش سرمایه گذاری کند، اگرچه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند، این بیزینس نمیتواند فعالیتی پایدار در طولانی مدت باشد.

سقوط رسانه های اجتماعی عظیم سرعت گرفته است

رسانه های اجتماعی چند سالی است که با مشکلات متعدد رو به رو هستند. به طور یقین این مشکلات از اواخر سال 2016، تقریبا از زمانی که الگوریتم نقش مخرب این رسانه ها نه تنها بر انتخابات رئیس جمهور آمریکا تاثیر گذاشت، بلکه بر روی انتخابات بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا نیز موثر افتاد، آغاز شد، و در سال 2018، وقتی مدیران بسیاری از رسانه های اجتماعی انکار کردند که فعالیت های بیزینسی آنها بخشی از مشکل است، بدتر هم شد.

همانگونه که برای رسانه های اجتماعی این مسئله در حال وخیم تر شدن است، انتظار میرود این سقوط در سال 2019 ادامه داشته باشد. در حالی که استفاده از برخی رسانه های به اشتراک گذاری فیلم و تصویر مانند اینستاگرام و اسنپ چت افزایش داشته ولی خدمات پیام رسانی مانند توییتر و فیسبوک سقوط کردند.

تکنولوژی های جدید

از سوی دیگر در این مسئله اعتماد نیز مطرح است. دو سایت نامه نگاری، تلاشی را در جهت رفع برخی از این مسائل آغاز کردند و به شدت در برابر برخی اشتباهات و اطلاعات گمراه کننده ایجاد شده توسط این خدمات، ایستادگی کردند. با این حال باید منتظر ماند  و دید در 2019 چه اتفاقات دیگری برای رسانه های اجتماعی رخ خواهد داد.

به این ترتیب در ادامه مقاله پیشین، با دیگر روند تغییرات سال جدید آشنا شدیم. علاوه بر کمپانی تسلا، کمپانی های دیگری هم ماشین برقی تولید خواهند کرد. در سال جدید باید منتظر خدمات بیشتری از اپ های تحویل کالا باشید، تا علاوه بر ارتقای محصولات، خدماتشان را نیز کیفیت بخشند و در نهایت با روند سقوط رسانه های اجتماعی آشنا شدیم که شاید روند رو به سقوطش ادامه داشته باشد.

منبع:

Five Tech Trends to Watch in 2019