3 تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد! اگر به اخبار تکنولوژی علاقمند هستید با ما همراه باشید تا با تکنولوژی هایی که در سال 2019 رخ می دهند آشنا شوید.

علم تکنولوژی و فناوری به سرعت در حال رشد و پیشرفت است و هر ساله تغییرات عظیمی در آن رخ می دهد. در ادامه این مقاله با 5 تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

در تسلا، ماشین های برقی گام هایی بلند برداشتند

وقتی بسیاری از مردم به ماشین های الکترونیکی فکر میکنند، نام شرکت تسلا در ذهن آن ها نقش خواهد بست. ولی در سال 2019 شرکت های دیگر تولید کننده خودرو نیز با خودروهای برقی خود را به بازار عرضه خواهند کرد. اولین نوع این خودروها برای سال 2019 برای بخش خودروهای لوکس آماده شده و با قیمت هایی گران وارد بازار خواهند شد. ولی نگران نباشید، ما در انتظار مدل های با قیمت های مقرون به صرفه تر هم هستیم.

از این مدل ها میتوان به مدل the Mini E  و یا Volvo XC40 اشاره کرد که با حدود قیمتی کمتر از 50 هزار دلار وارد بازار خواهد شد. اما پیش بینی شرکت تسلا نیز متفاوت است. تسلا برای مدل 3 نزدیک به 35 هزار دلار قیمت تعیین کرده که اوایل امسال آماده خواهد شد. مدل Volkswagen’s نیز با حدود قیمتی 30 هزار دلار از سوی تسلا، با تعداد بالایی به بازار عرضه خواهد شد. پس ما به بازار مقرون به صرفه و گسترده این محصول نزدیک هستیم.

تقریبا تا پایان سال 2019، هر تولید کننده بزرگ خودرو، چند نوع ماشین الکتریکی را در سالن نمایش خود خواهد داشت، یا تولید این محصول را برای سال 2019 آغاز خواهد کرد. این تولیدات، دستاوردی بسیار تاثیرگذار است که تقریبا از میانه های این دهه ایده آن موجب تولیداتی شده که تا 2020 باید منتظر آن بمانیم. قطعا پذیرش خودروهای الکترونیکی در سطحی وسیع و گسترده، 5 سال زمان می برد ولی در نهایت سال 2019 شروع این جریان است.

3 تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد

تحویل محصولات خریداری شده در همان روز

ایده اینکه هرچیزی را که نیاز دارید، در مقابل در تحویل بگیرید، جدید نیست. سیرز از سفارش پستی برای تحویل محصولات به مدت 125 سال استفاده کرد، و سایت آمازون، توانسته در قرن 21 نسخه به روزی از کمپانی سیرز باشد. البته، در کنار موفقیت آمازون در بسیاری از زمینه ها، شما در بسیاری از نقاط برای تحویل کالاهای خود باید چند روز منتظر بمانید، که البته این انتظار برای دنیای مدرن که عصر بر طرف شدن فوری همه نیازها و دنیای رو به رشد سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن ها است، قابل قبول نیست. البته اپ هایی بوده اند که در این زمینه، متعهدانه عمل کردند. به طور مثال، اپلیکیشن اوبر، برای هر خدمتی که ارائه می دهد، یک تعهدنامه در سال 2019 آماده کرد.

اگرچه کمپانی های دیگری هم برای تحویل محصول وجود دارند، ولی اوبر و دورداش از موقعیت بسیار خوبی برخوردار هستند، از سوی دیگر آمازون هم در حال افزایش فعالیت و امکاناتش برای تحویل محصولات است. نکته جالب توجه این است که تحویل محصول به مشتری را برخی در سال های اخیر به بیزینس پول ساز تبدیل کردند. به طور مثال سافت بانک توانست 535 دلار در دورداش سرمایه گذاری کند، اگرچه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند، این بیزینس نمیتواند فعالیتی پایدار در طولانی مدت باشد.

3 تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد

سقوط رسانه های اجتماعی عظیم سرعت گرفته است

رسانه های اجتماعی چند سالی است که با مشکلات متعدد رو به رو هستند. به طور یقین این مشکلات در اواخر سال 2016، تقریبا از زمانی که الگوریتم نقش مخرب این رسانه ها نه تنها بر انتخابات رئیس جمهور آمریکا تاثیر گذاشت، بلکه بر روی انتخابات بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا نیز موثر بود، آغاز شد و در سال 2018، وقتی مدیران بسیاری از رسانه های اجتماعی انکار کردند که فعالیت های بیزینسی آنها بخشی از مشکل است، بدتر هم شد.

3 تکنولوژی که در سال 2019 رخ خواهد داد

همانگونه که برای رسانه های اجتماعی این مسئله در حال وخیم تر شدن است، انتظار می رود این سقوط در سال 2019 ادامه داشته باشد. در حالی که استفاده از برخی رسانه های به اشتراک گذاری فیلم و تصویر مانند اینستاگرام و اسنپ چت افزایش داشته ولی خدمات پیام رسانی مانند توییتر و فیسبوک سقوط کردند.

از سوی دیگر در این مسئله اعتماد نیز مطرح است. دو سایت نامه نگاری، تلاشی را در جهت رفع برخی از این مسائل آغاز کردند و به شدت در برابر برخی اشتباهات و اطلاعات گمراه کننده ایجاد شده توسط این خدمات، ایستادگی کردند. با این حال باید منتظر ماند  و دید در 2019 چه اتفاقات دیگری برای رسانه های اجتماعی رخ خواهد داد.